YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güzel: MHP'yi şaşkınlıkla izliyorum
Güzel: MHP'yi şaşkınlıkla izliyorum
22 Nisan 2010 13:57
Kanal A'da Görüş Farkına katılan Özal döneminin 3 önemli ismi anayasanın referandumdan rahat geçeceği, MHP'nin ise yanlış yaptığı görüşünü paylaştı.

Kanal A/özel- Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A’daki “Görüş Farkı” programına katılan Turgut Özal döneminin üç önemli ismi Hasan Celal Güzel, Vehbi Dinçerler ve Oltan Sungurlu, Anayasa değişikliğine destek verdi.

Anayasa paketinin referandumda çok rahat bir şekilde kabul edileceğini savunan eski bakanlar, CHP ve MHP’nin tutumunu eleştirdiler. Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, muhalefeti eleştirirken şunları söyledi:” MHP’yi şaşkınlık ve hayretler içinde seyrediyorum. CHP’yi iyi anlıyorum. CHP, 27 Mayıs’tan beri, yarım asırdır, millet iradesi dışındaki güçlerle iç içe. Evvela bürokrasi ve militarizm ile şimdi de jüristokrasi ile dans ediyor. MHP’yi ise anlayamıyorum. MHP, başörtüsü düzenlemesinde AK Parti ile birlikte mağdur oldu. MHP’nin tabanı da bundan müşteki. Buna rağmen AK Parti’ye muhalefet yapabilmek için inadına üstüne üstüne gidiyor. Bu durum MHP’nin aleyhine olacak” dedi.

Adalet eski Bakanlarından Oltan Sungurlu’da referandumun halktan çok rahat bir şekilde geçeceği görüşünü savundu. Sungurlu, “Mahkemelerde davası, icrası olan herkes bu referanduma destek verir. İnsanlar yargıdaki problemlerden dolayı rahatsızlar” dedi. Muhalefet partisinin Anayasa değişikliğine destek vermesi gerekirken, karşı çıkarak yanlış yaptığını ifade eden Sungurlu, “Muhalefet böyle yaparak bence önümüzdeki seçimi kendileri açısından tehlikeye soktular. Muhalefete düşen fırsat bu fırsat deyip kendi önerileriyle değişikliğe ortak olmaktı”

Özal döneminde Milli Eğitim ve Devlet Bakanlıkları yapan Vehbi Dinçerler’de 12 Eylül Anayasasının mutlaka değiştirilmesini isterken, Hükümetin hazırladığı değişikliğin eksik olduğunu ifade etti. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde görev yaptığını, AB ülkelerinin iç tüzüklerini incelediğini de söyleyen Vehbi Dinçerler, Anayasa Paketi’nin bütün olarak oylanmasına destek verdi. Dinçerler, “ Bu tip şeyler paket olarak sunulur. Paket olarak oylanması hukuka da, ahlaka da, siyasi anlayışa da uygundur” diye konuştu.

GÜZEL: DP'NİN ATI 'HAPPY GİRL' OLDU

Radikal Gazetesi Yazarı Hasan Celal Güzel, Hüsamettin Cindoruk’la ilgili inanılmaz açıklamalar yaptı.Turgut Özal’ın hayatta en nefret ettiği ismin Cindoruk olduğunu söyleyen Güzel, Özal’ın kurduğu ANAP’ın DP’ye katılmasını, “At’ın ,Arı’nın ırzına geçmesi” olarak tanımladı. Bu birleşmeyi sağlayanlara, “Tecavüze uğradılar, bir yerleri ağrımıyor mu?” diye seslenen Güzel’in sözleri programa katılan eski Bakanlar Oltan Sungurlu ve Vehbi Dinçerler’i de güldürdü. Şahin’in, “Süvari,arıdan daha hızlı. Birleşmeden sinerji çıkmaz mı?” sorusuna cevap veren  H.Celal Güzel,  DP’nin atını geçtiğimiz günlerde aygırın tecavüzüne uğrayan “Happy Girl”e benzetti. Güzel,şunları söyledi.” Yok arkadaş, bu at o hani geçen gün ipini koparan aygırdeğil,bu bir kısrak. Buna her gelen geçen atlayacak ve yüzde 1’in altına düşecek göreceksiniz.

 

Turgut Özal’ın konuşulduğu programda ANAP’ın DP ile birleşmesini eleştiren  Hasan Celal Güzel, ağır ifadeler kullandı:
“ Geçen gün kabrinin başında Hüsamettin Bey'i görünce, herhalde dedim, mezarında ters dönmüştür rahmetli! Geçen gün de yolum düştü ANAP binasının önünden geçiyorum. Binanın üzerinde atı gördüm. Dedim ki, ANAP'ın o bal yapan, hizmet üreten arısının ırzına getirip atı geçirdiler. Allah belalarını versin, bunu kim yaptıysa, dedim. Hepsine bir güzel sövdüm. “
“O Demokrat Parti bildiğimiz 'yeter, söz milletin' dediği, rahmetli Menderes'in gözü gibi sevdiği, koruduğu DP değil, şuan da Julasik park erbabının eline düşen bir DP. Demokrat parti değil, demokrasi ile hiçbir ilgisi yok. Ne yazık ki şu anda bir “happy girl” durumunda ve Hüsamettin Cindoruk'un ellerinde bulunuyor ve ANAP'ın bal arısı da tecavüze uğramıştır. O arkadaşların içinde itiraz edenler varsa bir yerleri acımıyor mu, onlara sorun bakalım.

Kanal A/Özel

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler