YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güvenlik güçleri, köye giriş ve çıkışları kapattı
Güvenlik güçleri, köye giriş ve çıkışları kapattı
Güvenlik güçleri, köye giriş ve çıkışları kapattı
14 Temmuz 2008 / 07:34 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Şırnak'ın Silopi İlçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 asker şehit oldu.


Silopi'de Cudi Dağı eteklerindeki daha önce boşaltılan Esenli ile Derebaşı köyleri arasında devriye görevi yürüten güvenlik güçlerine, bu akşam saat 20.00 sıralarında bir grup PKK'lı terörist tarafından uzun namlulu otomatik silahlarla ateş açıldı. Açılan ilk ateşte, 1 asker başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Yaralı asker helikopterle götürüldüğü Şırnak Asker Hastanesi'nde doktorların çabasına rağmen şehit oldu.


Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine şiddetli çatışmaların yaşandığı bölgeye Jandarma Özel Harekat Timleri sevk edildi. Kaçış yolları tutulan teröristlerin bulunduğu bölge, gece görüş sistemi buluna Süper Kobra tipi helikopterlerle yoğun bombardıman altında tutuldu.


Çatışmaların yaşandığı bölgeden gelen yoğun silah sesleri Silopi İlçe merkezinden de duyuldu. Evlerine kapanan ilçe halkı, uzun süre devam eden silah ve top mermileriyle endişeli saatler yaşadı.


Çatışmanın tüm şiddetiyle sürdüğü belirtilirken, boşaltılan köylerdeki tarlalarına giden bazı köylülerin de bölgeyi terk etmediği görüldü. Güvenlik güçleri köy yollarına giriş ve çıkışları kapattı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler