YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güvenlik güçleri bombalı araç avında!
MİT, Jandarma ve Emniyet güçleri, eylem hazırlığında olan 4 bombalı aracın peşinde. Otomobillerin ikisi El Kaide bağlantılı IŞİD'e, ikisi de PKK'ya ait.
Güvenlik güçleri bombalı araç avında!
22 Kasım 2013 / 09:30 Güncelleme: 22 Kasım 2013 / 09:40

İstihbarat raporlarına göre, daha önce Türkiye'ye yönelik saldırı tehdidinde bulunan El Kaide bağlantılı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütüne ait 2 bombalı araç ülkeye giriş yaptı.

MİT, Jandarma ve Emniyet alarma geçti, ancak saldırganlar izlerini kaybettirmeyi başardı. Ayrıca PKK'ya ait 2 bombalı araç da aranıyor.

Hundai Accent ve Kia Rio marka iki otomobille Türkiye'ye giren teröristin adının O.Ç. olduğu belirlendi. IŞİD'ın de saldırılarda kullanılmak üzere 7 araç hazırladığı, bunlardan ikisinin Türkiye'ye geçtiği yönünde güçlü bulgulara ulaşılması üzerine, teröristlerin yakalanması için ilgili birimlerden özel ekip oluşturulması talimatı verildi.

Bombalı 4 araç Kasım başından beri aranıyor ancak henüz bulunamadı. Güvenlik birimleri saldırganları amaçlarına ulaşmadan önce yakalamak için seferber olmuş durumda.

Elde edilen bilgilere göre hem El Kaide, hem de PKK bağlantılı saldırıların hedefinde büyük şehirler var. Özellikle İstanbul ve Ankara bunların başında geliyor.

El Kaide'nin hedefleri arasında Suriyeli mültecilerin kaldığı Doğu ve Güneydoğu'daki kampların da olduğu belirtildi.Irak Şam İslam Devleti örgüt bir süredir Türkiye'ye yönelik tehditlerde bulunuyor.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinin hemen karşısında yer alan Tel Abyad gibi bazı kritik noktaları elinde bulunduran örgüt Türkiye için ciddi bir tehdit haline gelmiş durumda.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler