YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güroymak'ta anlamlı ziyaret
Güroymak'ta anlamlı ziyaret
16 Şubat 2010 16:33
Bitlis'in Güroymak ilçesinin Kaymakamı Nurettin Dayan ve İlçe Emniyet Müdürü Nuri Adak, BDP'li Belediye Başkanı Mehmet Emin Özkan'ı makamında ziyaret etti.

Başkan Özkan, ziyarette, kurumlar arasında iyi niyet olmasının vatandaşın yararına olacağını ve bu tür ziyaretlerin yapılması gerektiğini söyledi.

Kaymakam Dayan ve İlçe Emniyet Müdürü Adak'ı ilçeye atanmaları nedeniyle ziyaret ettiklerini anımsatan Özkan, şöyle konuştu: ''Görev başında olan herkes, ilçe için hizmet etme noktasında sorumluluk taşımalıdır. Bu, ilçe için yararlı hizmet olur. Biz ilçe ve halk için hizmet etme mantığıyla olaylara yaklaşıyoruz. Var olan sorunları çözmek gerek. Sorunlardan kaçmamak, bunu gurur ve kibir haline getirmeden herkesle görüşüp diyalog halinde olunmalı.''
 Kaymakam Nurettin Dayan ise, ziyaretin biraz geç gerçekleştiğini, kendilerinin de kurumlar arası diyalogdan yana olduklarını söyledi.

Dayan, ''Her kurum üzerine düşen görevi yapması gerekir. Belediyede ilçemizin bir kurumu. Bundan sonra ilişkilerin daha iyi olmasını diliyoruz. Herkes üzerine düşen görevi iyi niyetle yaparsa, amacımız hizmet üretmekse çok güzel yerlere varırız'' dedi.

Herkesin görevinin kanunda ve mevzuatta belirtildiğini, bu çerçevede Güroymak'ı ileride daha iyi yerlerde görmek istediklerini kaydeden Dayan, ''Kaos ortamında bir Güroymak istemiyoruz. Sıkıntılarıyla boğuşan bir Güroymak istemiyoruz. İnsanlarımız huzur ve güvenlik içinde olmasını istiyoruz. Emniyetimiz, jandarmamız, vatandaşın huzuru için burada görev yapıyor'' şeklinde konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler