YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürcistan'dan Ankara’ya FETÖ garantisi
Gürcistan'dan Ankara’ya FETÖ garantisi
15 Ağustos 2016 11:13
FETÖ’nün yargıdaki tetikçisi firari Zekeriya Öz ile Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz'ün Gürcistan'a kaçması iddiası nedeniyle harekete geçen Dışişleri Bakanlığı'na, Tiflis yönetiminden 'iade' garantisi geldi.

İhanet kalkışmasının sabahı darbecilerin karargahı Akıncı Üssü'nde yakalanan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan FETÖ'nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz ile FETÖ'nün yargıdaki tetikçisi eski savcı Zekeriya Öz'ün Gürcistan'da görüldükleri iddiası, Dışişleri Bakanlığı'nı harekete geçirdi. 

Gürcistan makamları ile kurulan diplomatik temaslarda, Öksüz ve Öz'ün Gürcistan topraklarında yakalanmaları halinde, zaman kaybedilmeden Türkiye'ye teslim edileceği garantisi verildi. 

ZAMAN KAYBETMEDEN İADE EDERİZ

Ankara'nın girişimi üzerine konuya ilişkin bilgiyi paylaşan Tiflis yönetimi, Öksüz ile Öz'ün, Gürcistan'da saklandıklarına ilişkin somut veri bulunmadığını bildirdi.

Türkiye'de milli iradeyi hedef alan darbe girişimini şiddetle kınayan ve Ankara yönetimi ile "tam işbirliği" kararlılığını vurgulayan Tiflis yönetimi, Öksüz ve Öz'ün Gürcistan'da yakalanmaları halinde zaman kaybetmeden Türkiye'ye iade edilecekleri garantisini de verdi. 


AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler