YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gürcistan'daki deprem Artvin'i salladı!
Gürcistan'daki deprem Artvin'i salladı!
27 Mart 2013 08:47
Gürcistan açıklarında saat 01.35'te meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremi Artvin ve çevresi sert bir şekilde hissetti.

Artvin gece geç saatlerde deprem ile sallandı. Gürcistan açıklarında meydana gelen deprem sonucunda Artvin ve çevre illeri depremi yoğun şekilde hissetti. Gürcistan’da meydana gelen 19.2 kilometre derinlikte meydana gelen depremi Artvin Merkez ve ilçeleri hissederken depremin yaklaşık 3 ay önce arka arkaya meydana gelen depremleri hatırlatması vatandaşlar arasında korkuya sebep oldu.

Depremin büyüklüğü 5.0 olarak açıklandı

Gürcistan’da deprem meydana geldi. Depremin etkisi Artvin’de hissedilirken, depremin geç saatlerde olması vatandaşların çok fazla hissetmemesini sağladı. Gürcistan’da 43.Enlem ile 41.boylam arasında meydana gelen deprem Artvin, Ardahan ve Kars’ta hissedilirken, depremin uzun sürmesi ve şiddetinin fazla olması korkuya sebep oldu. Deprem bölgesinde olmayan Artvin’in depremi bu derece sert hissetmesi vatandaşları korkuturken, depremin gece saat 01.35’te meydana gelmesi hissedenlerin sayısını azalttı. Depremi hissedenler sosyal medya aracılığıyla depremi birbirlerine haber verirken, birçok vatandaşta balkonlara çıkarak birbirlerine depremin olup olmadığını sordular. Gece uykuda olmayıp hissedenlerin ürktükleri, uykuda oldukları için deprem olduğu haberini akrabalarından bilgi alan vatandaşların ise uykularının kaçtığı depremin ilksel bir deprem olduğu ve büyüklüğünün ise 5.0 olduğu öğrenildi. Komşu ülke Gürcistan’ın merkez üssü olduğu depremin Artvin Merkez, Şavşat, Borçka ile Ardahan’da şiddetli olarak hissedildiği belirlendi.

Herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem sonrasında Boğaziçi Kandilli Rasathanesi tarafından depreme ilişkin resmi bilgilerde yayınlandı.Depremin gece saat 01.35’te meydana geldiği, Gürcistan Merkez üssü olduğu ve 43.enlem ile 41.boylam da 19.2 kilometre derinlikte 5.0 şiddetinde meydana geldiği ifade edildi.

 

İHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler