YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneydoğu'da anket terörü
Seçim yaklaşırken terör örgütü yandaşları ‘anketör’ kılığına girdi...
Güneydoğu'da anket terörü
30 Mayıs 2011 / 07:15 Güncelleme: 30 Mayıs 2011 / 07:37

Bölgede evleri tek tek gezip seçmeni tehdide başladı. Anket bahanesiyle evleri tek tek gezen terör örgütü yandaşları bölge seçmenini baskı altına almaya çalışıyor. Sözde anketörler bağımsız adayı işaret edip, “Buna oy vereceksiniz” diye tehdit ediyor. Terör örgütü PKK, 12 Haziran seçimleri yaklaştıkça saldırılarını artırdı. Son 10 günde Doğu ve Güneydoğu illerinde onlarca bombalı ve molotoflu saldırı gerçekleştiren terör örgütü yandaşları, seçmeni şimdi de sözde anket yöntemiyle baskı altında tutmaya çalışıyor. Bölgede “anketör” adı altında ev ev dolaşanmilitanlar, seçmenin oturduğu bölgeden aday olan bağımsızların adını göstererek “Buna oy vereceksiniz” baskısı yapıyor.

3 KRİTİK SORU

Bölge illerindeki evleri tek tek gezen anketör kılığındaki terör örgütü yandaşları, anket çalışması yaptıklarını belirtikten sonra, evde kaç kişinin oy kullanacağını soruyor. Ardından seçmenin adısoyadı ve doğumyerini yazdıktan sonra muhatabına 3 soru yöneltiyor. Terör örgütünün hazırladığı “Özgürlük ve demokrasi yolunda en büyükmücadeleyi veren BDP mi AK Parti mi”, “En çok siyasi bedel ödeyen AK Partimi BDP mi”, “Bulunduğunuz bölgede hangi bağımsız adaya oy vereceğinizi biliyormusunuz” soruları, seçmenin vereceği cevap siyasi tercihini de aynı anda ortaya koyuyor. Anket yapılırken, seçmenin soruya verdiği ilk cevapta hangi tarafa yatkın olduğunu anlayan sözde anketörler seçmenin oturduğu bölgede BDP’nin desteklediği bağımsız adayın ismini ve sırasını göstererek, “Buna oy vereceksiniz” diye baskı yapıyor.

BiR AYDA 11 EYLEM

Terör örgütünün saldırılarından bazıları:

29 Mayıs: Yenişehir’de bir markete tahrip gücü yüksek 2 ses bombası.

28 Mayıs: Ergani’de Jandarma Komando Taburu ile polis karakoluna bomba.

27 Mayıs: Diyarbakır’da askeri lojmanlara bomba.

25 Mayıs: AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’na bombalı saldırı.

22 Mayıs: Diyarbakır’da polis aracına uzun namlulu silahlarla saldırı.

6 Mayıs: Sur ilçesinde banka şubesine ses bombası.

4 Mayıs: AK Parti milletvekili adayı Cuma İçten’in seçim bürosuna molotoflu saldırı.

4 Mayıs: Bağlar’da uzman çavuşun evine el yapımı bomba.

2 Mayıs: Sur ilçesinde içi insan dolu otobüsün yakılması.

20 Nisan: Özel halk otobüsüne molotof.

14 Şubat: Dicle Üniversitesi’nde görevli bir doktorun aracı ateşe verildi.

Kirli planları deşifre oldu

Seçim tarihi yaklaştıkça kirli planları bir bir deşifre olan terör örgütü, özellikle sokak eylemleri ile seçmene baskı uyguluyor. Önceki gün Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde molotof kokteyli ve taşlarla öğrencilerin kaldığı yurda saldıran terör örgütü, üç öğrencinin yaralanmasına neden olmuştu. Seçim yaklaştıkça terör örgütünün şehirdeki yandaşları da eylemlerine devam ediyor. Son olarak Diyarbakır’da önceki gece 5 yere ses bombalı saldırı yapıldı. Saldırılarda bir vatandaş yaralandı. 27 Mayıs gecesi ise yine örgüt yandaşları tarafından atılan ses bombasından 2 vatandaş yaralanmıştı. (Bugün)

deşifre olan...
 // f.safitürk
Bu aslında bir şifre değildi zaten. Bölge insanının aslında büyük çoğunluğunun bu dışgüçlerin kiralık katillerine destek vermediği malum ama burda deşifre olan buna rağmen devletin vatandaşını koruyamaması maalesef....
30 Mayıs 2011 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler