YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneydoğu karıştı
Teröristbaşı Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının yıldönümü sebebi ile yürüyüşe geçen çoğunluğu çocuk bir grup polisle çatıştı
Güneydoğu karıştı
09 Ekim 2009 / 17:39 Güncelleme: 09 Ekim 2009 / 18:27

Van'da terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkartılışının yıldönümü sebebi ile yürüyüşe geçen bir grubun polise taşlı saldırıda bulunmasıyla başlayan olaylar ara sokaklarda sürdü. 

HAKKARİ'DE KARIŞTI

Hakkari'de bugün öğlen saatlerinde başlayan olaylar şehrin 11 değişik mahallesine sıçradı. 
 

Sabah saatlerinde kepenk ve kontak kapatma eyleminin ardında bir anda sessizliğe bürünen ilde öğle saatlerinde yerini olaylara bıraktı. Keklikpınar ve Medrese Mahallesinde başlayan olaylar şehrin 11 değişik mahallesine sıçradı. Mezran, Bağlar, Dağgöl, Gazi, Yeni ve Biçer mahallesinde olaylar halen devam ediyor. Şehrin değişik cadde ve sokaklarında bulunan mobese kamaralarını taşlayan kalabalık guruplar daha sonra da mahalle aralarına barikat kurak değişik sloganlar attılar. Polis guruplara zırhlı araçlar eşliğinde gaz bombası kullanırken, yüzü kapalı olan guruplar ise taşlarla karşılık veriyor. Mahalle aralarına kaçanlara karşı kullanılan biber gazı nedeniyle evlerinde olan bir çok ailenin dumanlardan etkilendiği belirtildi. Bazı aileler ise, olayların içinde okula giderek çocuklarını alıp evlerinin yolunu tuttular.  
 

Mahalle aralarına kurulan barikat ise polisler tarafından kaldırılmaya çalıştılar. Yetkililer kaç kişinin gözaltına alındığı veya kaç kişinin yaralandığı ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapmadılar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler