YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güneş 112'yi Yazıcıoğlu'nun cebinden de aramış
Yazıcıoğlu'nun da hayatını kaybettiği kazayla ilgili ortaya yeni bir ses bandı çıktı
Güneş 112'yi Yazıcıoğlu'nun cebinden de aramış
04 Nisan 2009 / 10:06 Güncelleme: 04 Nisan 2009 / 00:00

Kazadan sonra Yazıcıoğlu'nun telefonundan da 112'nin arandığı anlaşıldı. Muhabir Güneş'in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Yazıcıoğlu'nun telefonunu da kullandığı sanılıyor


BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, helikopter kazasında Yazıcıoğlu'nun cep telefonundan 112 Acil Servis'in arandığını ancak görüşme yapılamadığını, hattın kesilmiş olabileceğini söyledi. Cesedi en son bulunan gazeteci İsmail Güneş'in fotoğraf makinası, kamerası ve laptopu da savcılık incelemesi tamamlanarak bağlı bulunduğu İhlas Haber Ajansı'na teslim edildi, ancak içeriği açıklanmayan fotoğrafların yer aldığı bellek kartına savcılık el koydu. Yavuz, kazayı 112 Acil Servisi'ni arayarak duyuran Güneş'in, daha sonra İHA'yı aradığını, ardından da kendisinin telefon numarasını alarak Güneş'i arayarak 5 dakika konuştuğunu, bu görüşmede gazetecinin kendisine “Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor” dediğini anlattı.


ENKAZDAN UZAKLAŞINCA...


Enkazın bulunduğu dağ silsilesinde yer alan Tüllüce Tepesi'ndeki Turkcell baz istasyonundan Yazıcıoğlu'nun telefonundan 112'ye sinyal gönderildiğinin saptandığını öne süren Yavuz, “Bu aramayı Güneş'in yaptığını düşünüyoruz. Güneş'in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Muhsin beyin telefonunu da alıp, 112'yi aradığını düşünüyoruz” dedi.


İKİNCİ BİR HELİKOPTER VARDI


Yavuz, bir görgü tanığının ise kazanın olduğu sırada bölgede ikinci bir helikopter olduğunu söylediğini belirtti. Yavuz, güçlü bir manyetik dalganın helikopteri etkisiz hale getirebileceğini ifade ederek, kendisinin de üzerinde yoğunlukla durduğu konunun bu olduğunu belirtti.


Yavuz, pilotun zehirlenmesi veya pilotun devre dışı bırakılması ihtimalinin değerlendirilmesi gerekçesiyle İstektepe'nin telefon görüşmelerinin incelenmesi için Kahramanmaraş Savcılığı'na başvurdu. Yeni Şafak'a konuşan Yavuz, “Kazada vefat eden pilot hakkında bir ithamımız olamaz ama ondan güzergah bilgileri gibi birtakım bilgiler alabilirler. Kaza öncesinde bir aylık telefon görüşmelerinin incelenmesi için savcılığa başvurduk. Savcılık inceleyecek” dedi.Ortaya çıkan yeni diyalog


Kemal Yavuz (KY): Başkan'a ne oldu. İsmail Güneş


(İG): Öldü, Başkan parçalandı, eks oldu.


KY: Başkan ne yapıyor.


İG: (Sesi yükseliyor heyecanlanıyor) Parçalandı, öldü eks oldu dedim ya. Aha şurda yatıyor.


KY: Nerdesiniz?


İG: Yerimizi tarif edemem bir yer görünmüyor


KY: Etrafına iyi bak bakalım, sizi bulmamız için


İG: Biz dağın zirvesine çok yakınız. Bulunduğumuz yer çok meyilli


KY: Kar var mı?


İG: Kar yok sis ve tipi var.


KY: Taşlık, ormanlık mı nasıl bir yer


İG: Tipi var hiç bir yer göremiyorum


KY: Senden başka yaşayan var mı?


İG: Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor.


İHA MUHABİRİNİN 1'İNCİ SES KAYDI


İHA MUHABİRİ: Ayağım çok kötü kırıldı. Ölen de var herhalde. Bu arkadaş kim ya!

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler