YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gündemi sarsacak ses kaydı
Gündemi sarsacak ses kaydı
25 Mayıs 2012 07:40
Balyoz sanığı Tuğamiral fatih ılgar'dan şok ses kaydı: Yasa iki aya kadar çıkıyor iç savaşsa iç savaş yapacağız.

Balyoz darbe planı davasından tutuklu Tuğamiral Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında, sanıkların iki aya kadar çıkacak bir kanunla serbest kalacakları ifade ediliyor. Başbakan'a ve Genelkurmay başkanlarına hakaret eden ses, "Bu ülke ya ekonomik krizle ya bir iç savaşla kendine gelecek. Bu bir savaşsa savaş yapacağız." diyor.

Balyoz darbe planı davasının tutuklu sanığı Tuğamiral Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen ve dün dailymotion.com'da yayınlanan ses kaydı gündeme bomba gibi düştü. Tuğamiral Ilgar olduğu iddia edilen kişi, Melis'te yeni bir yasal düzenlemenin hazırlığı olduğundan bahsediyor ve iki aya kadar serbest kalacaklarını söylüyor. Başbakan'a hakaret eden ses, yanındaki kişiye cezaevinden çıktıktan sonra ülke genelinde iç savaş çıkarmayı planladıklarını anlatıyor: "Bir yasa tasarısı gündemde. Bir-iki aya kadar da çıkar. Gelen bilgiler de emareler de o yönde. O yasayla bizi çıkaracaklar. Bu ülke ya ekonomik krizle ya bir iç savaşla kendine gelecek. Bu iki seçenekten bir tanesi kapımızı çalacak. Ondan sonra dönüş yolu orada başlayacak. Bu bir savaşsa savaş yapacağız. Burada bitmemesi lazım. Çıktıktan sonra da güzel planlarımız var." Fatih Ilgar olduğu ileri sürülen şahıs, eski Genelkurmay başkanları hakkında, "Son dört Genelkurmay başkanı vatan haini. Onların yüzünden bu hallere geldik. İnanın yüzleri çok kirli bunların." diyor.

Balyoz darbe planı milleti birbirine düşürerek, iç savaş çıkarmayı ve ardından ordu eliyle yönetime el koymayı hedefliyordu. Altında dönemin 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'ın imzası bulunan plana göre darbe dört safhada gerçekleştirilecekti: Hazırlık, Harekât ortamının şekillendirilmesi, İcra ve yeniden yapılanma. Cuntanın deşifre olması üzerine soruşturma başlatıldı ve aralarında eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan'ın da bulunduğu çok sayıda emekli ve muvazzaf asker tutuklandı. Dün dailymotion.com adlı internet sitesine düşen bir ses kaydı, cuntacı zihniyetin varlığını hâlâ koruduğunu da gözler önüne serdi. Balyoz davasının tutuklu sanıklarından Tuğamiral Fatih Ilgar'a ait olduğu iddia edilen kişi, ülke genelinde iç savaş çıkarmayı planladıklarını anlatıyor. Şu ifadeler kullanılıyor: "Bir yasa tasarısı gündemde. O yasayla bizi çıkaracaklar. Bu ülke ya ekonomik krizle ya bir iç savaşla kendine gelecek. Bu iki seçenekten bir tanesi kapımızı çalacak. Ondan sonra dönüş yolu orada başlayacak; ki Başbakan hakkında da yani onların da sıkıntıları var. Böyle aymazlık olmaz. Bunun sonu gelecek. Dönecek bu rüzgâr."

Önceki genelkurmay başkanları hain!

Fatih Ilgar olduğu ileri sürülen şahıs, eski Genelkurmay başkanlarını da vatan haini olmakla suçluyor. İşte o ifadeler: "Son dört Genelkurmay başkanı (Hilmi Özkök, Yaşar Büyükanıt, İlker Başbuğ, Işık Koşaner) vatan haini. Onların yüzünden bu hallere geldik. Çünkü hepsinin sıkıntısı vardı. Köşeye sıkıştırıldılar bunlar. Yaptıkları hatalardan dolayı. Ve hareket edemez hale geldiler. Elleri kolları bağlandı ve bu hale geldik. Lider lazım. İşte geçmiş Genelkurmay başkanı o yüzden lider olma şansını kaybetti. İnisiyatif sıfır insanlarda. Yani operasyon yapamıyor. Olay hâkimiyetini kaybetti. Bu insanlar vatan haini. Vatan haini yani inanın yüzleri çok kirli bunların." ZAMAN

amirali istiyorum
 // submar
şayet bu efendilerin iddia ettiği gibi bir iç savaş veya kaos istiyorlarsa o gün onu ve kendisi kadar şerefli olan cinslerini karşımda görmek isterim. Onları özledikleri atalarına kavuşturmak bir insanlık görevidir....
26 Mayıs 2012 02:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler