YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gündeme bomba gibi düşecek iddia
Gündeme bomba gibi düşecek iddia
18 Ağustos 2011 16:34
Görüş Farkı'nda, terör örgütü PKK ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunuldu.

Türkiye dünkü saldırı sonrası Kandil'i ve sınır ötesindeki kampları vurmaya başladı ama iddiaya göre sadece Hakkâri’de 16 tane PKK kampı var. Bu iddia gündem yaratacak.

"Hakkâri’de 16 tane PKK kampı var. Ve bu kamplardan bazıları bizim askeri birliklerimize 3-5 km mesafededir. Bu kamplar eskiden beri var."

Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi, Terör ve Güvenlik Uzmanı Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, dün akşam katıldığı Kanal A'da yayınlanan Gazeteci Ömer Şahin’in sunduğu "Görüş Farkı" programında çarpıcı iddialarda bulundu.

Hakkâri Çukurca'da 8 askerin şehit olması sonrası Kandil'e düzenlenen hava operasyonları sonrası bir açıklama yapan Akpınar, Hakkâri’de 16 tane PKK kampının bulunduğunu ve bunların bazılarının askeri birliklere 3-5 km mesafede olduğunu kaydetti.

Yard. Doç. Dr. Akpınar şunları söyledi:

"Sınır ötesi operasyonlar iç kamuoyunun gazını alma operasyonlarıdır.  Yapılmasına da ihtiyaç vardır. Kandil vurulmalı ama Kandil’deki lider kadrolar vurulmalı. Nokta operasyonlar yapılmalı. Dağ taş bombalanarak bir şey olmuyor."

Analizinde sürekli nokta operasyonlara vurgu yapan Akpınar'a göre tugaylarla, tümenlerle sınır ötesi operasyon yapılmamalı. İstihbarata dayalı nokta operasyonların yapılması gerektiğinin altını çizen Akpınar hedefi de açıkladı: Lider kadroları etkisiz hale getirmeli. 17-18 yaşlarındaki teröristleri öldürmeniz altından sürekli yeni militanları PKK’ya kazandırır.

Sınır ötesi operasyonun risklerine de dikkat çeken Yard. Doç. Dr. Mahmut Akpınar, kamuoyunda pek fazla bilinmeyen bir bilgiyi de paylaştı:

"Yaşar Büyükanıt döneminde sınır ötesi operasyon düzenlendi. Güneş Harekâtı. Kamuoyunda pek bilinmez ama o operasyonda pek çok askerimiz donarak şehit oldu."


 İŞTE GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞECEK O İDDİA;

 

işte gerçekler
 // onur baki
işte gerçek işte yorum işte habercilik böyle olur uyan türkiye nereye gidiyoruz türk kürt kardeş ayıranlar kalleş sorun kürt sorunu degil sorun yahudilerin ülkeyi bölme iç savaş çıkarma propagandası gerçekten ses getiren bir program tebrikler...
19 Ağustos 2011 12:55
ÖMER ŞAHİN
 // tahir kotan
Tebrik ederim. Yine ses getirdiniz...
18 Ağustos 2011 17:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler