YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Günay'dan Muhteşem Yüzyıl açıklaması
Günay'dan Muhteşem Yüzyıl açıklaması
11 Aralık 2012 18:17
Bakan Günay, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisiyle, ''Yasaklayıcı bir yeni düzenleme kimsenin aklından geçmez'' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ''Tataristan'da TÜRKSOY Esintileri'' adlı fotoğraf sergisinin açılışına katıldı.

Açılışın ardından konuşan Günay, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un, yaptığı yoğun programlarla birbirinin dilini, dinini, kültürünü daha fazla tanımak konusunda bir kapı araladığını belirtti.

Serginin ardından bir gazetecinin, ''Muhteşem Yüzyıl'' dizisiyle ilgili tartışmalara ilişkin sorusu üzerine Günay, şunları söyledi:
 
''Herkes bu tartışmalardan gereken dersi çıkarmıştır. Herhangi bir kısıtlama bizim iktidarımızdan uzaktır. Biz Sayın Başbakanın her zaman söylediği gibi yasaklara karşı bir anlayışı temsil ediyoruz. Onun için yasaklayıcı bir yeni düzenleme kimsenin aklından geçmez ama yapılanlar konusunda eleştiri, fikir söylemek de hepimizin hakkıdır.''

Günay, söz konusu diziyle ilgili daha önce, ''Biraz daha dikkatli olsalar, işler çok daha iyi ve tartışmasız ilerlerdi'' dediğini hatırlatarak, ''Belki bundan sonra hem senaryo hazırlıklarında hem isimlendirmede hem de uygulamada daha özenli davranılır'' ifadesini kullandı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler