YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Günay 'edi bese' dedi
Bakan Günay, 'Kürtçe 'edi bese' yeter artık bozmayın bu kardeşliği ne olur.' dedi.
Günay 'edi bese' dedi
15 Ekim 2012 / 08:11 Güncelleme: 15 Ekim 2012 / 08:18

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'de birlik ve beraberliğin olması ve kardeşçe yaşamak için çalıştıklarını söyledi.

Günay, "Biz bunu yaparken birileri bir çaresizliğin, vahşetin içinde bir spor merkezini kundaklaması, okulu, çocukları yakması inançla, akılla ihsanla, imanla, insanlıkla bağdaşabilir mi? Yeter artık 'Edi Bese' Yeter artık, yeter. Bozmayın bu kardeşliği ne olur." dedi.

Van'a çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gelen Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, 3. Van Turizm Fuarı'nın açılışına katıldı. Açılış konuşmasını yapan Günay, fuarın ismini verirken eksik düşündüklerin belirten Günay, "Aslında Van Gölü havzası fuarı dememiz gerekirdi. Gelecek yıldan itibaren onu tavsiye etmemiz lazım. İzmir Fuarı, İstanbul Fuarı, Moskova, Londra ve Berlin fuarında Türkiye'nin dört bir tarafından çok sayıda parti ve belediye başkanı arkadaşımızı görüyorum. Ama Van fuarında kendi kültürünü tanıtmayı amaçlayan bu fuarda sadece Van Valisi'ni görmek beni üzdü. Belediye yetkililerini de bundan sonraki fuarda burada görmek istiyorum." diye konuştu.

Van'ı bölgenin merkezi haline getirerek, Van Gölü havzasında bulunan illeri tanıtmak istediklerini belirten Günay, "Nasıl ki İzmir bir merkez, Pamukkale de bir ayağımız, Bergama da Çanakkale bir ayağımız varsa Van merkezli bütün bu coğrafyayı kapsamak ayağa kaldırmak. Bütün bu coğrafyayı önce Türkiye'ye son bütün dünyaya tanıtmak istiyoruz. Onun için bundan sonra Van'da görmediğim belediye başkanı arkadaşımızı başka bir yerde görürsem İzmir, İstanbul fuarında görürsem. Çok ciddi bir şekilde eleştiririm." ifadelerini kullandı. Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler