YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gümüşhane'de 3 terörist öldürüldü
Gümüşhane'de 3 terörist öldürüldü
18 Haziran 2010 09:15
Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi kırsalında Erzincan il sınırına 20 kilometre uzaklıkta güvenlik güçleri ile çatışmaya giren 3 terörist, ölü olarak ele geçirildi.

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, Kelkit-Erzincan kara yolunun Tütenli mevkisinde dün gece teröristlerle sağlanan ve biri ölü olmak üzere üç teröristin etkisiz hale getirildiği sıcak temasın ardından bölgede operasyonların aralıksız sürdürüldüğünü bildirdi.

Salihoğlu, yaptığı açıklamada, Kelkit-Erzincan kara yolunun Tütenli mevkisinde dün gece yaşanan ve biri ölü, ikisi sağ olmak üzere üç teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma bölgesinde, arama çalışmalarının hem havadan hem de karadan sürdürüldüğünü bildirdi.

Vali Salihoğlu, ''Teröristlerden yaralılar olduğu söyleniyor. Bölgede operasyonlar aralıksız sürdürülüyor'' diye konuştu.

KELKİT-ERZİNCAN YOLU GÜVENLİK NEDENİYLE ULAŞIMA KAPATILDI

Bu arada, Kelkit-Erzincan kara yolu güvenlik gerekçesiyle ulaşıma kapatıldı. Kelkit-Erzincan arasında ulaşım küçük araçlar için eski yol olan Sökmen, Sadak ve Aşağı Özlücü köyleri üzerinden sağlanıyor. Büyük araçların bu güzergahı kullanmasına izin verilmiyor.

Askeri helikopterler bölgeye asker ve mühimmat sevk ediyor. Helikopterlerin sabah saatlerinde Kelkit ilçesine bağlı Yenice köyüne bağlı Hatunun yaylasına 3 kez sorti yaptığı görüldü. Operasyona jandarmanın yanı sıra polis özel harekat timleri de katılıyor.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler