YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gümrük Bakanlığı'nda FETÖ'yle bağlantılı 184 kişi açığa alındı
Gümrük Bakanlığı'nda FETÖ'yle bağlantılı 184 kişi açığa alındı
20 Temmuz 2016 01:56
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda FETÖ bağlantılı toplam 184 kişi açığa alındı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı bir grubun, ülkenin demokratik hukuk düzenine, hükümete, milli iradenin tecelli ettiği TBMM'ye, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik darbe teşebbüsünde bulunduğu, bu terörist saldırının devletin ve milletin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edildiği belirtildi.

Söz konusu terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin şekilde mücadele edilmesi ve bu örgütün bütün faaliyet alanlarının ortadan kaldırılması gerektiği vurgulanan açıklamada, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı, bakanlık müşaviri, yurt dışı gümrük müşaviri, gümrük ve ticaret bölge müdürü, ticaret i·l müdürü, gümrük müdürü, şube müdürü, şef ve memurlardan olmak üzere toplam 176 kişinin açığa alındığı bildirildi.

Rekabet Kurumunda da rekabet kurulu üyesi, baş uzman ve danışman olmak üzere 8 kişinin açığa alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Toplam 184 kişi açığa alınmıştır. Açığa alınan personel ile ilgili müfettiş soruşturması başlatılmıştır. Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma devam etmektedir. Kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir."

 

AA

burası da var
 // züflikar
ulaştırma bakanlığında da var, belki sıradan birşey ama makinist alımından biliyorum...
19 Temmuz 2016 Salı 23:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler