YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül:Yargılanmaktan zerre kadar endişe duymam
Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Gül'ün yargılanmasına ilişkin kararına cevap
Gül:Yargılanmaktan zerre kadar endişe duymam
20 Mayıs 2009 / 16:46 Güncelleme: 20 Mayıs 2009 / 00:00

Gül, tek kaygısının makamın zedelenmesi olduğunu söyledi


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayıp Trilyon Davası ile ilgili polemiklere "Yargılanmaktan zerre kadar endişe duymam" diyerek cevap verdi. Gül, bu konudaki tek kaygısını da açıkladı.   


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkındaki takipsizlik kararını kaldırmasıyla ilgili olarak, ''Hukuki prosedür neticelendiğinde bazılarının iddiaları gibi durum ortaya çıkarsa bu konuda yargılanmaktan şahsım adına benim hiçbir şüphem, tereddüdüm yoktur'' dedi.


Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin zamanlamasıyla ilgili bir şey söyleyemeyeceğini, söylerse polemiklere sebep olabileceği konusunda kaygısını ileten Abdullah Gül, "Bundan 10 yıl kadar önce bu dava görüldü. Bu dava sorumluluğum olmadığı için reddedildi. O zaman Fazilet Partisi'nin mali sorumluları bile beraat etmişken, mali sorumluluğum yokken benim ceza almış olabilmem düşünülebilir mi? O zaman ben milletvekiliyken bu davadan yargılanmak için dokunulmazlığımın kaldırılmasını istedim." dedi.


Bukonunun yargılanma noktasına getirilme ihtimali ile ilgili de konuşan Gül, "Yargılanmaktan zerre kadar endişe duymam. Tek kaygım makamın zedelenmesidir." şeklinde konuştu.


 


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler