YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'ün görev süresi 7 yıl
Gül'ün görev süresi 7 yıl
26 Ekim 2010 07:31
Cumhurbaşkanı görev süresi bütçeye bakılırsa 5 değil 7 yıl...

2011 yılı bütçe tasarısının Meclis’e sunulması ile birlikte kamu kurumların 2011-2013 yılları arasındaki harcama programları da belli oldu. Buna göre, Yüksek Seçim Kurulu’nun önümüzdeki üç yıllık programında, sadece 2011 yılı için seçim ödeneğine yer verildi.

MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİNE 200 MİLYON LİRA

YSK’nın talepleri doğrultusunda hazırlanan üç yıllık bütçe ödeneklerinde, 2012 ve 2013 yıllarında bir seçim öngörülmüyor. YSK’nın üç yıllık bütçe programına göre, 2011 yılında YSK’ya bütçeden 269.7 milyon liralık ödenek aktarılacak. Personel ödemelerinin dışında kalan 200 milyon lira 2011’deki milletvekili seçimlerinde kullanılacak.

Cumhurbaşkanı Gül’ün görev süresinin 5 yıl olması halinde, 2012’de Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılması gerekiyor. Cumhurbaşkanı seçiminin maliyetinin de yerel ve milletvekili seçimleri düzeyinde olacağı tahmin ediliyor. YSK’nın 2013 yılı ödeneklerinde de bir seçim kaynağı yer almadı. Gül’ün görev süresiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan, kararı YSK’nın vereceğini söylemişti.

Gül’den eğitime desteğe plaket

Aralarında sanatçı Gülben Ergen’in de bulunduğu eğitime destek veren hayırseverlere plaket verdi. 

4 dilde hoşgeldiniz pankartları

Cumhurbaşkanı Gül,  eşi Hayrunnisa Gül ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’la Mardin’e gitti. Artuklu Üniversitesi’nin akademik yılı açılışına katılan Gül, Genpa Yönetim Kurulu Başkanı Mardinli İşadamı Dr. Zeynel Abidin Erdem’in yaptıracağı İktisadi Bilimler Fakültesi ile üniversite rektörlüğünün temelini de attı. Belediye ve Garnizon’u  da ziyaret eden Gül, sivil toplum temsilcileri ile akşam bir araya geldi. Gül için Mardin girişinde Türkçe’nin yanı sıra Kürtçe, Arapça ve Süryanice yazılı “hoşgeldiniz” pankartları asıldı.  (Star)

VERİLEN HAKLAR GERİ ALINMAZ.
 // 26halil
SN GÜL cumhur başkanlığına referandumda 7 YILLIĞINA seçildi. daha sonra TBMM,inde kanun değiştirilerek cumhur başkanlığı süresi 7 YILdan 5 YIL,a indirildi.TBMM,.nde alınan bu karar 7 YILLIĞINA referandumla seçilmiş olan cumhur başkanımız SN GÜL,ün görev süresini 7 YIL dan 5 YIL,a indiremez. cumhur başkanımızın 7 YIL lık görev süresi bittikten sonra yapılacak seçimler 5 YILLIĞINA yapılacak. bazıları neyin peşinde? bazıları bu halkı hala daha cahil zanned...
26 Ekim 2010 17:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler