YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'ün anlayamadığı nokta
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, DDK'yı Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybettiği kaza için bir kez daha harekete geçiriyor.
Gül'ün anlayamadığı nokta
07 Ağustos 2011 / 12:51 Güncelleme: 07 Ağustos 2011 / 13:15

Cumhurbaşkanı Gül, aynı zamanda arkadaşı olan eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü kazanın peşini bırakmıyor. Gül, kazadaki bir noktayı ise anlayamıyor.

Gül, kazayı soruşturan Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın da isteği doğrultusunda, olayı daha önce inceleyen, emrindeki Devlet Denetleme Kurulu’nu (DDK) bir kez daha harekete geçirmeye hazırlanıyor.

Gül, önceki gün Çankaya Köşkü’nde görüştüğü BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve parti yöneticilerine, “Bütün şüpheler giderilinceye kadar bu işin peşini bırakmayacağız, bu işi aydınlatacağız. Böylece değerli bir siyasetçiye, eğer bir şey yapıldıysa ne yapıldığı ortaya çıkarılmış olacak. Bu çalışmayı Türkiye’nin, devletin itibarını kurtarma adına da önemsiyoruz. Onun için sonuna kadar götüreceğiz” dedi.

46 saatte nasıl ulaşılamıyor

“DDK bu işin üzerine gidip o raporu hazırlamasaydı tıpkı bazı diğer konular gibi bu olay da kapanıp gidebilirdi” diyen Gül, enkaza 2 gün sonra ulaşılmasına tepkisini de, “Herşeyi anladım da Türkiye topraklarında bir kaza mahalline 46 saatte nasıl ulaşılamıyor, bunu anlamış değilim” sözleriyle dile getirdi.

Mustafa Destici, kazayı soruşturan Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nın, DDK’nın konuyla ilgili biraz daha ayrıntılı çalışması talebini Gül’e aktardı.

Destici görüşmenin ardından, “DDK, bu konu ile ilgili ek bir çalışma daha yapacak. Bu işi karanlıkta bırakmadan gerçek ne ise ortaya çıkaracağız. Cumhurbaşkanımızı da kararlı gördüm. Onun söylediği cümle de benim söylediğim cümlenin aynısı. Sonuna kadar gideceğiz”dedi.

HÜRRİYET

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler