YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gül'ü şaşırtan karşılama
Gül'ü şaşırtan karşılama
08 Şubat 2010 10:00
Yollarına güller serpilen Abdullah Gül ve eşi şaşkınlıklarını gizleyemedi

Resmi temaslarda bulunmak üzere Hindistan ve Bangladeş ziyaretine başlayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gezisinin ilk ayağı olan Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'ye ulaştı.

Cumhurbaşkanı Gül'ü Yeni Delhi havaalanını protokol girişi olan askeri Palam Havaalanı'nda Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Levent Bilman ve Hindistan Dışişleri Bakanlığının üst düzey yetkilileri karşıladı.
 Buradan kalacağı Oberoi Otel'e geçen Gül ve heyetini otel girişinde Hint usulü bir karşılama bekliyordu. Boynuna sarı çiçekler takılan ve geçtiği yollara güller serpilen Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrunnisa Gül şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyet, pazartesi günü Delhi'nin tarihi ve turistik yerlerini gezecek. Gün içinde Amity Üniversitesi'nde fahri doktora unvanı alacak olan Gül, ertesi gün resmi programında Hindistan Cumhurbaşkanı Pratibha Patil tarafından Hint Cumhurbaşkanlığı sarayı Rastrapati Bhawan'da resmi törenle karşılanacak.
 Gül Yeni Delhi'deki resmi temaslarının ardından Tac Mahal ziyareti için Agra, Türkiye Cumhuriyeti Mumbai Başkonsolosluğu açılışı ve Bollywood film sektörü liderleri ile görüşmek için Mumbai şehirlerinde bulunacak. Hindistan'daki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Gül Mumbai'den Bangladeş'in başkenti Dakka'ya geçecek.

Cumhurbaşkanı Gül'e kalabalık bir işadamı grubu eşlik ediyor. Gül'ün Hindistan ziyaretine ünlü yönetmen Sinan Çetin de katılıyor.

Cihan

Menfaatı olmasa gül dökmez
 // Neşet Ulavur
Hiç kimse kimsenin yoluna menfaatı olmasa gül dökmez,sonra gül nimettir niçin yollara dökülsün,bir demet gül verselerdi daha iyi idi,saçma ve allahın hoşuna gitmiyen bir uygulama,eminimki aslında Sayın Cumhurbaşkanımızın hoşuna gitmemiştir,nezaketen iyimser davranmıştır,...
08 Şubat 2010 22:35
FEDA OLSUN
 // BALCI
BÖYLE CUMHUR BAŞKANIMIZA DEĞİL GÜL CAN FEDA OLSUN...
08 Şubat 2010 15:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler