YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce'den Gülen'e 'Bırakın' çağrısı
Gülerce'den Gülen'e 'Bırakın' çağrısı
02 Şubat 2015 04:13
Bir zamanlar Gülen Hareketi'nin önde gelenlerinden olan ve Gülen'e yakınlığın ile bilinen Hüseyin Gülerce Gülen'e bir çağrı yaptı. Gülerce yaptığı çağrıda, 'Artık gönüllerine girdiğiniz bu insanların yakasını bırakın' dedi.

35 yıldır tanıdığı Fethullah Gülen'e bazı hareketleri yakıştıramadığını söyleyen Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen, geçtiğimiz günlerdeki sohbetinde sayın Cumhurbaşkanı için '40 Haramileri'in başının yüzüne tükürün' diyor, tükürmek kelimesi hiç o bedduadan önceki hoca efendinin ağzına yakışıyor mu? Hoca efendi böyle biri değildi ama o bedduadan sonra bambaşka bir insan oldu' dedi.

Canlı yayında Fethullah Gülen'e çağrıda bulunan Hüseyin Gülerce şunları söyledi;

Bu insanların yakasını bırakın

"Artık Fethullah Gülen'in bu insanların yakasını bırakması lazım. Fethullah Gülen'in gönüllerine girdiği, kendisine bağladığı insanları bir yanlışın içerisinde savaş cephesine sürmeye hakkı yok. Bu bir vebaldir. Bu insanlar size bağlı, sizi çok seviyorlar diye bu insanları harcımayazsınız. 40 yıllık bir hizmeti uçuruma sürükleyemezsiniz. Sizin böyle bir hakkınız yok. Ne hakkınız var gönüllerini kazandığınız ülke için hayırlı olması için çalıştığınız bu insanları topladınız, şimdi hep birlikte devlete ve hükümete karşı savaşa sokuyorsunuz . Ve bu insanları topyekün intihara sürüklüyorsunuz. Bir hareketin intiharıdır bu. Ve bunu siz yapıyorsunuz.

Durun dese hepsi durur

Ben inanıyorum ki; Sayın Gülen bugün durun dese bu arkadaşların hepsi dururlar. Kesin bu hükümete karşı yaptığınız eleştirileri, bırakın bu münafıklık, ihanet suçlamalarını bu Nemrutlukları, Firavunlukları... Kesin artık tamam. Biz tekrar din, iman, Kur'an hizmeti olarak bu işlerle uğraşmıyoruz. Ben de dahil içimizde meşruiyetin dışına çıkan yanlış işler yapanlar varsa cezalarını çeksinler. Ama siz masumsunuz, sizin hiç birinizin bunlardan haberi yoktu. Dolayısıyla sizin bu işe karıştırılmanız doğru değil. Bu yapılan şimdiye kadar yanlış oldu. Harç bitti inşaata paydos demesi lazım."

Vefa
 // Mahmut tuncer
Sayin Gülerce, coraplarini ütüleyen biri olarak... Insaf diyorum insaf!
Zulmeden kesime durun demiyorsunuz da... Magdurlara durun diyorsunuz...! Allah Adil. Sende Bende Tacina tahtina güvendigin Cumurbaskanin da amel defterlerinin teraziye koyuldugunda neyin Dogru oldugunu görecegiz ama cok gec olabir... Sayin Gülerce.. Cok gec olabilir!...
02 Şubat 2015 Pazartesi 20:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler