YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce'den Gülen hareketine son çağrı
Zaman Gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, Gülen hareketine yönelik eleştiri bombardımanını sürdürüyor. Beyaz TV’de yayınlanan “Ortak Akıl” programında Gülen hareketine çağrıda bulundu: “En azından bir yerde durun arkadaş!”
Gülerce'den Gülen hareketine son çağrı
19 Ekim 2014 / 22:20 Güncelleme: 19 Ekim 2014 / 22:21

17 Aralık darbe girişimi ardından patlak veren AK Parti – Paralel Yapı gerginliğini düşürmeye çalışan ve bir süre sonra Zaman gazetesi ile yollarını ayıran Hüseyin Gülerce'den çok konuşulacak açıklamalar geldi.

"CHP'nin arka bahçesine çadır kurdular"

Paralellerin AK Parti'nin oy almaması için kapı kapı dolaşarak CHP'ye oy istediğini söyleyen Gülerce, "Benim söylediğim; Menderesçizgisinden, Özal çizgisinden gelen bu çizgiye destek veren bir hareketin sonunda gidip CHP'nin bahçesinde çadır kurmasıdır. Ben buna yanlış diyorum. CHP'ye oy istemeyi savunamazsınız. Bu geri teper" dedi.

"Bir yerde durun arkadaş!"

Cemaatin "Biz ne yaparsak doğrudur" anlayışıyla hareket ederek hata yaptığını savunan Gülerce, "En azından bir yerde durun arkadaş. Geri adım atın da demiyorum ama bir yerde durun artık. Durmayarak karşı taraftakilere saç baş yolduruyorsunuz" şeklinde konuştu.


"Başbakan'a rezil adam diyenin önünü açtılar"

Paralel Yapı içindeki üslubu da eleştiren Gülerce, şu şekilde devam etti:

"Bizim ne güzel üslubumuz vardı. Kimseyi kırmıyorduk. Şimdi Başbakan'a rezil adam diyen insanlar var içeride. Yakışıyor mu? En acısı da böyle diyen insanlara hiçbir şey yapılmıyor. Tam tersine onların önü açılıyor. Görevlerine devam ediyorlar. Başbakan'a 'rezil adam' diyen birisini nasıl savunuyorsunuz. Böyle bir camia ilk defa halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı için 'hayırlı olsun' diyemedi."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler