YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce: Zaman Gazetesi, Sözcü'ye benzedi
Gülerce: Zaman Gazetesi, Sözcü'ye benzedi
28 Ağustos 2014 15:00
25 yıl sonra veda ettiği Zaman Gazetesi'ni Sözcü'ye benzeten Hüseyin Gülerce, "Fethullah Gülen arasa ve 'gitme dese' ne yaparsınız" sorusuna "Hayır kusura bakmayın derim!" yanıtını verdi.

Zaman Gazetesi'nden istifa eden Hüseyin Gülerce, 25 yıl sonra veda ettiği Zaman Gazetesi'ni Sözcü'ye benzetti.

Zaman'ın çizgisinden hayli saptığını söyleyen Gülerce, "Müteddeyin kitlede bir SÖZCÜ gibi oldu Zaman gazetesi. Şimdi ben kendi vicdanıma "Sözcü benzeri bir gazetede mi yazacaksın?" diye soruyorum" yorumunu yaptı.

Fethullah Gülen ararsa?

Hüseyin Gülerce'ye, "Peki Fethullah Gülen arasa ve 'gitme dese' ne yaparsınız" diye sorulunca da, "Hayır kusura bakmayın derim!" cevabını verdi.

Gülerce'nin açıklamaları şu şekilde, "30 Mart'ta büyük yanlış yapıldı, CHP ve MHP birlikte hareket etti. Hedef şuydu, bedel ödetmek istediler. Ama öyle olmadı, ben seçimden hemen sonra yaptığım açıklamada özeleştiride bulundum. CHP'ye oy istemesinin yanlışlığını dile getirdim. Seçimden sonra verilen tepkiyi görürler anlarlar diye düşündüm. CHP'ye oy istemek bile Hizmet'le ilgili kırılma noktalarından biridir. Bunu görürler yanlış sürmez diye istifamı geciktirdim. Tekrar Zaman'da yazma umudumu korudum. Ama baktım ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde de aynı tavır devam ediyor.

İşte bugün geldiğim nokta itibariyle ben Zaman'da yazsam ne yazacağım? Hükümete karşı, Cumhurbaşkanı'na karşı devam eden o çizgi var. Müteddeyin kitlede bir SÖZCÜ gibi oldu Zaman gazetesi. Şimdi ben kendi vicdanıma "Sözcü benzeri bir gazetede mi yazacaksın?" diye soruyorum. Ne yazacağım orada. "E bize yapılan zulmü görmüyor musun?" diyorlar. Ben zulüm konusunda hep aynı şeyi söylüyorum. Eğer tek taraflı bir zulüm olsaydı, yani durduk yerde bir zulüm yapılsaydı ben şu anda en önde yazıyor olacaktım. Yalın kılıç cephede olurdum. Ama vicdanım buna müsade etmiyor."

Veda yazısı yazacak mı?

Gülerce, "Veda yazısı yazacak mısınız?" şeklindeki soruya ise, "Tabii ki hayır! Yazsam ne yazacağım? Ne diyeceğim okurlara?" diye cevap verdi.

Hangi gazetede yazacak?

Gülerce, "Şimdiye kadar Camia içerisinde Taşgetiren eleştirdi mesela. Star'a gitti. Kapısı açıktı Star'ın. Yani iktidara yakın gazetelerin kapısı açık. Ben zannediyorum, Zaman'dan koptuktan sonra bu kapı size de açılacak." şeklindeki soruyu ise, "Şu anda iktidara açıktan destek veren bir gazetede yazmayı düşünmüyorum." diye yanıtladı.

 

İNTERNETHABER

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler