YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce 'sansür iddiası' için ne dedi?
Fehmi Koru'nun "Hareket, Gülen'in hükümete yolladığı barış mesajını sansürledi' iddiasına Hüseyin Gülerce'den çarpıcı bir yorum geldi.
Gülerce 'sansür iddiası' için ne dedi?
04 Temmuz 2014 / 12:39 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 12:50

Hem Hükümeti hem de Gülen Hareketi'ni iyi tanıyan ve uzun yıllar hareket bünyesinde gazetecilik yapan isimlerden Fehmi Koru ve Ahmet Taşgetiren'in Fethullah Gülen ile Hareket'i birbirinden ayıran yorumları ilginç bir polemiğe sahne oluyor.

Fehmi Koru'nun iddiası fitili ateşledi 

Gülen'in, harekete ait olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği iftar davetinde yayınlanan mesajının sansürlendiğini iddia eden Fehmi Koru, "Gülen hükümete barış mesajları yolluyor ama hareket ve medyası bunu sansürleyerek engelliyor" imasında bulunmuştu.

"Yoksa Pensilvanya ‘barışmak’ istiyor da, İstanbul mu karşı çıkıyor?” diye soran Fehmi Koru'nun iddiası Zaman gazetesi tarafından yalanlansa da tartışma tam gaz devam ediyor.

Hüseyin Gülerce "bu soru can alıcı" dedi ve sustu! 

Gülen Hareketi'nin içindeki aykırı seslerden olan Zaman yazarı Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen’in hükümet ile barışma girişiminde olduğu fakat Türkiye’deki hareket mensuplarınca bunun engellendiği yönündeki yorumları karşısında ilginç bir yanıt verdi.

El Cezire Türk'e konuşan Gülerce bunun can alıcı bir soru olduğunu ancak yine de bu soruya yanıt vermek istemediğini söyleyerek Koru'ya dolaylı destek imasında bulunmuş oldu.

Mustafa Yeşil ve Erkam Tufan ne dedi? 

Fethullah Gülen’in son dönemdeki ılımlı açıklamaların ne anlama geldiği sorusunu Gülen Haraketi'ne yakın Gazeteci ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil’e sekreteri aracılığı ile soran El Cezire Türk bir yanıt alamadığını açıklarken harekete yakın bir diğer gazeteci olan Erkam Tufan Aytav ise bu açıklamaların bir barışma girişimi olmadığı görüşünde. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler