YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce: Gülen Hareketi 4 önemli yanlış yaptı
Gülen Hareketi'nin önemli isimlerinden Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce yerel seçimler sonrası gazeteci Hadi Özışık'a konuştu. Gülerce'ye göre seçim öncesi süreçte cemaat 4 önemli yanlış yaptı.
Gülerce: Gülen Hareketi 4 önemli yanlış yaptı
31 Mart 2014 / 16:10 Güncelleme: 31 Mart 2014 / 16:11

Gülerce'nin 4 yanlış dediği unsurlar şöyle:

1- Gülen Hareketi baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na savaş açtı. Gezi'den itibaren Başbakan'a hakaret etmeye başladılar. 

2- Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık.

3- Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik.

4- Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı.

Gülerce, Gülen Hareketi -İktidar kavgasında, inananların kullanıldığı görüşünü de savundu. Hizmet'e gönül vermiş insanların bu hisse kapıldığını belirtti.

Gülerce, 30 Mart'ta AK Parti'nin elde ettiği başarıya rağmen, yanlışta ısrarın sürdüğünü belirtti ve şunları söyledi: Bu yanlış Hareket'i temsil vasfı olmayan kişiler tarafından yapılıyor.

İnsanların tanıdığı bildiği Hizmet bu değil. Hizmet yara aldı. Hizmet'i tanınmaz hale getirdiler. İnsanların güveni sarsıldı. Hoşgörü vardı bizde, diyalog vardı bizde, insanların gönlüne girmeyi istiyorduk. Biz ne yaptık peki? Kapı kapı dolaşıp CHP için oy istedik.

Gülerce bundan sonrası için de 'Cemaat ayarlarına dönmeli' ifadesini kullandı.

11:36
 // ahmet cephem
Bu gösterdiğiniz yüzünüzle türkiyenin hiç görmediği bir cemaat algısı Ortaya cıktı maalesef aczimendilerin durumu gibi bir haldesiniz...
06 Nisan 2014 11:36
15:40
 // M.N.A.
Gecenlerde fazil say donğuzu doğru bir şey söyledi viski şişesini açacaksin samanyolu tv yi açıp seyredeceksin vallahi doğru o yayina tehammül için ya zil zurna sarhoş olacaksin yada serefsiz...
01 Nisan 2014 15:40
mersin
 // izzet kılıç
yakında feto da özürdiler yümü dersiniz adamda yüz değil eşşek derisi var....
01 Nisan 2014 Salı 09:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler