YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce, Erdoğan'dan o isimleri istedi!
Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce cemaate yönelik suçlamalara artık son verilmesini ve suçladıkları isimleri açıklamasını istedi.
Gülerce, Erdoğan'dan o isimleri istedi!
26 Şubat 2014 / 11:20 Güncelleme: 26 Şubat 2014 / 15:40

Gülerce'nin yazısından ilgili bölüm şöyle;

Ayrıca nasıl oluyor da, iddia olunan uydurma bir terör örgütüyle bağlantılı olması asla düşünülemeyecek binlerce insan, yüzlerce emniyet mensubu tarafından üç yıl dinleniyor da, “devlet”in bundan haberi olmuyor? Bu emniyet mensuplarının içinde, yaptıklarının kanunsuz olduğunu fark edebilecek tek bir kişi çıkmaması düşündürücü değil mi? Bu hengâmede, Hizmet Hareketi'nin “paralel yapı” damgasıyla peşinen suçlu ilan edilmesi, hukuk devleti mantığı içerisinde asla izah edilemez.

Gına getirdi

Bu hareketin içinde hasbi duruşlarla, sadece Allah'ın rızasını umarak fedakârca koşturan milyonlar, makam mansıp peşinde olmadılar. Yargısız infazlar onları kırıyor, yıkıyor, perişan ediyor. “Paralel yapı” yaftası artık gına getirdi.

Hizmet gönüllüsü insanlar, böyle anılmaktan, böyle hedefe konulmaktan, günah keçisi haline getirilmekten son derece muzdariptir. Koskoca bir camia aylardır tedirgin ediliyor. “Bunlar şöyle, bunlar böyle” diye Meclis çatısı altında, meydanlarda söylenmedik laf, yapılmadık hakaret kalmadı. Hükümetin, yetkililerin elinde kim hakkında ne bilgi, belge varsa, versinler bunları yargıya. Kim gerçekten suçlu ise buna adil yargı karar versin. Koskoca bir camiaya meydan okumaya dönmüş üslubun, AK Parti'ye de bir faydası yok…

Onların adını verin

Başbakan'ın tarif ettiği gibi insanlar varsa, onlar zaten Hizmet insanı olamaz, muhabbet fedaisi olarak kalamaz. Şahsen ben de onları merak ediyorum. Dinin ruhuna aykırı hareket eden, hukuk dışına çıkan, demokrasiyi katletmeye kalkan, meşru hükümete savaş açan kim bunlar? Onların adını, iddia sahipleri versin artık… Bilelim onları. Biz de kınayalım. “Yakışmadı” diyelim.

Ancak bunun yanında, yolsuzluk ve rüşvet konusunda, toplumun hükümetten aynı hassasiyeti beklediğini de unutmayalım…

01:33
 // Maliki
Evet Gülerce söylemek istedi asıl kasdı yani son vuruşu son parağrafta yapmış
O cümle olmasa tamam deyip biraz hak verecektim ama olmadı...
27 Şubat 2014 01:33
23:36
 // M.N.A.
Mr.gülen ve çetesi al sana isim al sana liste isimleri sen yaz sen 4. Siradasin...
26 Şubat 2014 23:36
Gülercenin özrü kabahatinden büyük.
 // H.Hüseyin Kayacı
Aylardır olanları görmezden'mi.? Geliyor rahatsız mı.? etti paralel yapı sözcüğü. Panikledimi yoksa İçine düştüğü kuyudan çıkabilecekmi acaba. Boşuna çabalamasın Masum cemaat ehlini kast etmedikleri ortada üstüne alınanlar sizlersiniz. Bu suçu ki ortada devasa bir ihanet zinciri var Mutlak surette cezasını çekmeli. Gülerce dahil imralıya yollanmalı.
...
26 Şubat 2014 Çarşamba 20:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler