YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce: Başbakan Erdoğan tarihi yanlışta!
Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Türkiye için felaket senaryosunu yazdı.
Gülerce: Başbakan Erdoğan tarihi yanlışta!
05 Mart 2014 / 09:44 Güncelleme: 05 Mart 2014 / 09:47

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi yanlışlar içinde olduğunu söyleyen Gülerce Türkiye'nin kaosa sürüklendiğini duadan başka sığınılacak şeyin kalmadığını söyledi.

İşte Gülerce'nin bugünkü köşesinde 'Çok kötü şeyler oluyor!' başlığıyla kaleme aldığı yazı:
En başta Sayın Başbakan, koskoca bir camiayı seçim meydanlarında hedef tahtası yapıyor. Yazmaya elimin gitmediği hakaretleri yapıyor.

Tarihe geçecek yanlış yapıyor!

Sanki yargı karar vermiş gibi suçlamalarda bulunuyor. Başbakan Erdoğan "paralel yapı" yaftasıyla, maalesef Hizmet Hareketi'ne ve Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'ye çok ağır laflar ediyor. Hepimizin başbakanı olarak Sayın Erdoğan'dan üslup güzelliği beklemek hakkımızdır. Üzülüyoruz, çünkü bu tavır kucaklayıcı değildir, bu tavır adil değildir, bu tavır hukukî de değildir. Kendilerinin en çok şikâyet ettiği yargısız infaz konusunda, tarihe geçecek yanlışı bizzat kendisi yapmaktadır.

Bunun AK Parti'ye, kutuplaşmayı önleyerek bütün toplumu kucaklaması gereken bir iktidara, asla faydası olmayacaktır.

Çok kötü şeyler oluyor. Türkiye, öngörülemez, kestirilemez bir kaosa doğru sürükleniyor. Diyalog ve hoşgörü zeminleri tükeniyor. Uğranılan kayıplar nasıl telafi edilecek? Aileler, baba-oğullar, eşler, kardeşler karşı karşıya geliyor. Meydanların coşkusu; yapılan hatanın, bizi ülke ve millet olarak sürükleyeceği kaos ortamının görülmesini önlüyor. Kutuplaşma derinleşiyor, samimi gönüller ızdırap çekiyor, insanımız arasındaki köprüler berhava oluyor.

Yakın hedefler için fayda umanlar bilmeliler ki, orta vadede, hele uzun vadede, uğradığımız zararların büyüklüğü -Allah göstermesin- tahmin bile edilemez.
Çok kötü şeyler oluyor. Son MGK toplantısına 28 Şubat'ın ruhu geri dönüyor. Hem de sivillerin teklifi ile "paralel yapı" kastedilerek koskoca bir camia tehlike ilan ediliyor. Sınırlarımızın dibindeki dış tehditler yerine, iç tehdit yine başa geçiyor. TSK'ya, vesayet dönemindeki rolünün bugünkü iktidar eliyle hatırlatılması tek kelime ile fecaattir. Çünkü askerin geri dönüşüne yol veriliyor...

Çok kötü şeyler oluyor. "Paralel yapı"nın üzerine gidiyoruz diye dershanelerin kapatılması, iki yıl sonra eğitim ve öğretimde büyük bir faciaya yol açacaktır. 2016 üniversiteye giriş sınavının sonuçları, bu felâketin ne anlama geldiğini herkese anlatacaktır. Ama ne fayda… Olan gençlerimize olacaktır.

Çok kötü şeyler oluyor. Sağduyulu seslerin feryatlarına rağmen, sorumlular sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi davranıyorlar. Kimse, kendi yanlışına, yanlış denilmesini istemiyor.
Duadan başka sığınağımız kalmadı…

başbakan haklı
 // selami durmuş
zaman ve bugün gazeteleri canla başla senin soylediklerini canla başla yalanlıyorlar.başbakan'a atfen yazı yazacağına gülen ve ekibine yazmalıydın....
05 Mart 2014 Çarşamba 20:42
misafir
 // zavali
sen kafayi yemissin gider her aksam kafayi cecersin sorada bir seyim yokdersin siz yamuklar yapilanin görmüyorsunuz daha önce ettirafa bakiyordunuz sindi gözun iyi acin bakin istanbula gittinmi kartal ve kadiköy den sircegiye gitti iyi mak neler olumus senin dunyan CHP VE MHP DEN sizlerin yamyamlar kadar deyilsniz allah islaha ettisin anlayan anlar GÖKCENOGLU ???...*...
05 Mart 2014 Çarşamba 17:54
Gökçenoğlu
 // Süleyman
Gerekirse ülke feda edilecek.''ben mi yazdım bunları faizefendi'nin eline tutuştur dum öyle mi?
Yargı kararını verdiği gün 28 Şubat'lar bu ülke de tarih olacak artık,merak etme sen,Hüseyin Gülerce...Bu ağir veballe huzuru ilahiye çıkmamaya gayret et.Bu da kardeşlik tavsiyem....
05 Mart 2014 Çarşamba 17:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler