YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce: Artık konuşmayacağım!
Hüseyin Gülerce bugün yaptığı açıklamada artık Gülen grubu hakkında konuşmayacağını söyledi.
Gülerce: Artık konuşmayacağım!
06 Kasım 2014 / 19:34 Güncelleme: 06 Kasım 2014 / 19:39

Fethullah Gülen, herkul.org'de yayınlanan son sohbetinde Ahmet Hakan'a verdiği röportajında "Cemaat bu savaşı kaybetti, bittiler, ama bitmemiş gibi davranıyorlar" diyen Hüseyin Gülerce'ye yanıt vermişti.

Gülen, "Fırtınalar Karşısında Savrulanlar ve Elif Gibi Dimdik Duranlar" başlıklı yeni sohbetinde Gülerce'yi kastederek "Günümüzde bazı safderun kimseler 'Filanları bitirdik!' diyorlar. Hikaye... O hikayeyi siz çocukları uyutmak için, beşiği sallayarak, ninni diye söyleyin” demişti.

Bunun üzerine Hüseyin Gülerce bugün twitter hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Gülerce artık konuşmama kararı aldığını söyledi.

"Geldiğim noktada durma kararı aldım. Çünkü iş, sosyal medyada linç kampanyasına dönüşmekle kalmadı. Dost bildiklerim, hakaretlere başladı.

35 yıllık Hizmet'in hatırına bugün bana hakaret eden, suçlayan herkese -varsa-şahsi hakkımı helal ediyorum. Allah'ın ve milletin hakkı başka.

Benim duruşum bir içtihat farkıdır. Üç yıldan beri ( 7 Şubat MIT krizinden itibaren) Hizmet hareketini temsil edenlerin, üslup yanlışı var.

Sadece bu değil. Hizmet'in temel ilkeleri terk edildi. Din, Kur'an hizmeti olarak inandığımız hareket hükümete karşı savaş diline sarıldı. Muhalefet partileri ile birlikte hareket edip siyasetin girdabına yuvarlandılar. Bu durumu ülkemiz, insanımız ve davamız adına yanlış buldum.

Ateşe benzinle gitmeyin

Muhtemel tehlikeleri ve bilhassa masumların uğrayacağı zararları önlemeye çalıştım. Adeta çırpındım. "Ateşe benzinle gitmeyin" dedim.

Gücüm yetmeyince Hizmet'ten ayrıldım. TV konuşmalarımla ve röportajlarla tarihe not düşmek istedim. Dinimin, vatanımın, davamın, insanımızın zarar gördüğüne inandım. Duramadım, susamadım. Konumum itibariyle Allah indinde kendimi sorumlu hissettim. Bütün kabahatim budur...

Artık konuşmayacağım!

Daha ileriye gitmeyeceğim. Artık bu konularda konuşmayacağım, yazmayacağım. Beni seven herkes, yakınlarım, bilhassa ailem "artık yeter" dedi. Evet, dostlarımdan kaybettiklerim oldu. Ama onların yüz katı, bin katı yeni dostlar edindim. Milletimizin sağduyusu beni yanıltmadı.

Niyetim halisti. Inanıyorum ki sonunda bu dualı milletimiz, devletimiz kazanacak. Allah (CC) sevdiklerini terk etmez.

Hizmet hareketi içinden bana hasım haline gelenler, sadece şunu sorsunlar: cemaat her zaman haklı olabilir mi? Ya yanlış yolda gidiliyorsa.."

20:11
 // e uygur
insanların imanını dert etmek varken dünya çıkarları makamlar pesinde koşmak mertce olsa yine neyse...
06 Kasım 2014 20:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler