YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülerce: 8 Haziran sabahı tası tarağı toplayıp gidecekler
Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen’in en büyük hatasının Erdoğan’ı doğru okuyamamak olduğunu söyledi. Gülerce “Paralel Yapı’nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar” dedi.
Gülerce: 8 Haziran sabahı tası tarağı toplayıp gidecekler
04 Mayıs 2015 / 08:40 Güncelleme: 04 Mayıs 2015 / 09:07

Paralel Yapı 17/25 Aralık darbe girişimi sonrası tezviratlarına ve hükümeti yıkma çalışmalarına son hız devam ediyor. İki seçimde yaşadığı hezimetin ardından önümüzdeki seçimde kendisine yeni siyasi ittifak arayışlarını sürdürüyor.

Yeni Şafak Yazarı Nil Gülsüm, geçen hafta Dumanlı'nın Gülten Kışanak ile buluşması ve tahliye krizi ile bir kez daha gündeme gelen Paralel Yapı'ya ilişkin sorularını bu yapıyı en iyi tanıyan isimlerden Hüseyin Gülerce'ye yöneltti.

Gülerce'nin cevaplarından çarpıcı olanları ise şöyle;

Gülen işin bu noktaya varacağını bilseydi takıyyeye devam mı ederdi? 

Buradan sizin aracılığınızla sayın Gülen'e bir mesaj iletmek istiyorum: “Sayın Gülen, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı doğru okuyamadınız, kaybettiniz” mesajım bu. Gülen'in bütün hatası, Sayın Erdoğan'ı okuyamamak oldu.

DUMANLI GÜLEN'DEN HABERSİZ GÖRÜŞEMEZ

Ekrem Dumanlı'nın Gültan Kışanak ile yaptığı bir görüşme basına yansıdı. Yorumunuz ne olur?

Ben eğer bu yapıyı tanıyorsam, kesinlikle Gülen'in talimatıyla, her partiden üst düzeydeki kişilerle birebir görüşmeler yapıyorlardır. Gülen'den habersiz Ekrem Dumanlı üst düzey kişilerle hiçbir görüşme yapamaz. Ancak onun talimatı ve yönlendirmesiyle yapar görüşmelerini ve ne söyleyeceğini de önceden kendisine söylerler.

TASI TARAĞI TOPLAYACAKLAR

Gülen'i çok uzun yıllardır ve yakından tanıyorsunuz. Sizce Gülen'in şu anki hissiyatı nasıldır? 

Ben bugüne kadar hiç yıkılmadığı kadar yıkıldığını düşünüyorum. Sebebine gelince Fethullah Gülen mağlubiyeti hazmedip taşıyabilecek bir insan değil. Şimdiye dek hiç mağlup olmadı. Şimdi üst üste mağlubiyetler yaşıyor. Son iki hakimin hamlesindeki mağlubiyet de ona en az 25 Aralık mağlubiyeti kadar ağır gelmiştir. Bence Paralel Yapı'nın işi bitmiştir. 8 Haziran sabahı tası tarağı toplamaya başlayacaklar.

DARBE SONRASI KABİNE BELLİYDİ

17/25 Aralık darbe girişimi başarılı olsaydı sonrası için ne planlıyorlardı?

AK Parti içinden bir kabine düşündüler. Ve o kabinenin başbakanı da, bakanları da belliydi.

Kimdi belirledikleri başbakan? 

Ben onu söyleyemem. Kimi düşündüklerini biliyorum ama söyleyemem. Telaffuz ettikleri isimlerin bundan haberi bile yoktu ama onlar bazı isimleri düşünüyordu. Hatta zikrettikleri isimler daha sonra Erdoğan'a karşı bir tavır sergilemedikleri gibi Paralel Yapı ile mücadelede çok etkin oldular. Ama bunlar Erdoğan'ın gidişine kesin gözüyle baktıkları için bu isimleri ikna edeceklerini düşünüyorlardı. 25 Aralık, 'Erdoğan gitsin, AK Parti kalsın' planının düğmeye basıldığı gündür.

 

YENİ ŞAFAK

 // mustafa
5. sızılacak cemeat Türkiye de olan bir cemeat olması zor. bunun yerine şii kökenli, irak´ta ve mısırda faaliyet gösteren imam ahmed el hüseyin gibi bir oluşumun içinde gelmeleri paraleli daha gizli kılar.

6. emperyalistler yeni bir kart oynayacaklar. dhkp-c daha etkin olabilir. daha sinsi, daha eğitimli, daha teknik çalışabiliyor.
7.paralel yapı tekrar aktif hale gelmek için en az 20 yılı var. o da baştan başlayıp geçmiş iyice unutulunca....
04 Mayıs 2015 20:48
 // mustafa
ismi ifşa olanlar, gider.
1.geri kalani yeni bir yapılanma kurarlar veya isim değiştirirler.
2. veya mevcut yapılanmayı temizleme goruntusu verirler. zaman içinde bu olaylar unutulduktan sonra yeniden aktif çalışarak halkın ve devletin güvenini sağlarlar.
3. ta da başka bir dini cemeatin içine sızıp, orada güçlenirler ve ayrılarak kendi cemeatlerini oluştururlar.

4. kaçanlar yeni bir yapılanmanın dış bağlantılarını kurarlar. maddi kaynaklarını küçükten ba...
04 Mayıs 2015 18:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler