YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güler: Karar olmadan kimse eve giremez
Televizyon programında canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'öğrenci evleri' ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Güler, "Hakim kararı olmadan kimse bir eve giremez" dedi.
Güler: Karar olmadan kimse eve giremez
11 Kasım 2013 / 23:37 Güncelleme: 11 Kasım 2013 / 23:45

NTV'de Gazeteci Mehmet Barlas'ın programına konuk olan İçişleri Bakanı Muammer Güler, 'öğrenci evleri' ile ilgili yöneltilen soruları yanıtladı. Güler, "Kimsenin evine hiç kimse; hangi yetkili olursa olsun hakim kararı olmadan giremez. Bu açık" dedi.

Güler, Afyon'daki olayı da anlatarak şunları söyledi:

"Polis kimlik sorgulaması yapar. Eğer şüphelendiği bir kişi için arama da yapması gerekiyorsa Hakim kararıyla bunu yapar. Afyonkarahisar Sulh Ceza Mahkemesi'nin alınmış karara göre bir arama var. Bu arama sonrasına ele geçirilen birçok şey var. Kimse kimsenin kapısın çalıp burada kız mı oturuyor, erkek mi yoksa kız-erkek mi beraber mi oturuyor diye soramaz.

Ayrıca devlet gençleri suçtan, uyuşturucudan cehaletten korur diyor. Türkiye'de apart daire diye hukuka yeni girmiş olay oluştu. İnternette bakıyorsunuz binlerce günü birlik ilan var. Birçoğunun suç, terör ve fuhuş amaçla kullanıldığı yapılan operasyonlar sonucu ortaya çıkıyor. Asla öğrenci evleri terör evleri demedim. Ama terör örgütleri taban kazanmada kız-erkek ilişkilerini kullanıyor."

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler