YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Güler: Allah'a ısmarladık
Kamu Düzeni Müsteşarlığına atanan Eski İstanbul valisi Muammer Güler, valilikte düzenlenen törenin ardından Ankara'ya uğurlandı.
Güler: Allah'a ısmarladık
31 Mayıs 2010 / 11:49 Güncelleme: 31 Mayıs 2010 / 11:55

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan eski İstanbul Valisi Muammer Güler, törenle Ankara'ya uğurlandı.

İstanbul Valiliğindeki devir teslim töreninin ardından motosikletli trafik ekiplerinin eskortluğunda Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'ne gelen Güler, önce kendisine eşlik eden polis memurlarıyla vedalaştı.

Güler daha sonra, İstanbul Vali Yardımcıları, Merkez Valisi Hüseyin Çapkın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, emniyet müdür yardımcıları, çalışma arkadaşları, Atatürk Havalimanı'ndaki birimlerin yetkilileri ve basın mensupları ile vedalaşarak, yeni görev yeri Ankara'ya uğurlandı.

Uçağa binmeden önce basın mensuplarına açıklama yapan Güler, tarifsiz duygular içinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Çok güzel bir uğurlama oldu. İstanbulluların çok sıcak alakasını gördüm. Şimdi de çok sıcak bir gündemin hemen içine giriyorum ama İstanbul'daki tecrübelerimin ve daha önceki görevle ilgili tecrübelerimin bununla ilgili bana yardımcı olacağını umuyorum.

Sevgili İstanbullulara arz-ı veda ediyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Yurdumuzu, İstanbulumuzu korusun. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun. Herkese teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma, özellikle siz değerli basın mensuplarına, sizin aracılığınızla İstanbullulara sevgilerimi, selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Allah'a ısmarladık.''
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler