YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in tek koruyucusu 'İsrail'
Türkiye ve yurtdışında Paralel Yapı'yı koruma çabaları devam ediyor. Örgüte baskıların azaltılması için, ABD Dışişleri Bakanı Kerry’e mektup yazan 88 kongre üyesi İsrail bağlantılı.
Gülen'in tek koruyucusu 'İsrail'
09 Şubat 2015 / 07:15 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 07:24

Gülen örgütünü korumak için imza atan kongre üyeleri arasında, İsrail Müttefikleri Grubu Başkanı, Mavi Marmara saldırısında İsrail’i savunan isimler, Filistin’deki katliamları destekleyen lobi temsilcileri var.

Geçtiğimiz günlerde, paralel örgütün lideri Fethullah Gülen ve örgütüne yönelik baskıların durdurulması için ABD Dışişleri Bakanı Kerry’e mektup yazan ABD Konresinin 88 üyesinin üçte ikisinin İsrail bağlantısı şaşırttı.

‘Paralel’ operasyonları durdurmak için ABD üzerinden arayışlarını hızlandıran Gülen örgütü bu kapsamda ABD’li kongre üyelerine, Dışişleri Bakanı Kerry’nin Türkiye’ye baskı yapması için mektup yazdırdı. Gülen’in mektubunun altındaki imza sahipleriyse Gülen örgütünün İsrail bağlantısını açıkça ortaya koydu.

Birleşik Devletler Kongresi’nin 88 üyesi ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup yazarak, Kerry’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaşmasını ve Türkiye’de Fethullah Gülen’le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltıları gündeme getirmesini istemişti.

O isimlerin üçte ikisi İsrail’ci

Ancak Gülen için mektuba imza atan isimlerin bağlantıları dikkat çekici. Mektuba imza atan ABD Kongre üyelerinden Trent Franks’ın, ABD Temsilciler Meclisi’ndeki İsrail’in Müttefikleri Grubu’nun lideri olduğu, bir diğer isim olan Matt Salmon’un ise ABD’deki İsrail yanlısı kurumların başında gelen İsrail Müttefikleri Vakfı’nın önde gelen isimlerinden olduğu belirlendi... Gülen için yazılan mektuba imza atan vekillerden Doug Lamalfa, Randy Weber ve John Yarmuth da, İsrail’in geçen yıl gerçekleştirdiği ve binlerce Filistinli’nin canına mal olan ‘Koruyucu Hat Operasyonu’nun baş destekçileri. Gülen için mektup yazan İsrail destekçisi senatörlerden bazıları şunlar:

- Matt Salmon: ABD’deki İsrail Müttefikleri Vakfı’nın önde gelen isimlerinden... İsrail’in Filistin’e yönelik sişgal ve katliamlarının en büyük destekçisi.

- Trent Franks: Kongre’deki İsrail Müttefikleri Grubu’nun Başkanı. Mavi Marmara baskınında İsrail’i savunan mektubu Obama’ya gönderen ekibin başındaki kişi.

- Dana Rohrabacher: İsrail lobisinin önemli isimlerinden biri olmasının yanı sıra Kıbrıs’ta Türkiye’yi işgalci olarak niteleyen konuşmalarıyla da tanınıyor.

- Doug Lamalfa, Randy Weber, John Yarmuth, Randy Hultgren, Bill Johnson, Reid Ribble, Joyce Beatty, Aaron Schock, Lyn Westmoreland, Steve Stivers: Binlerce Filistinlinin ölümüne yol açan 2014’teki İsrail operasyonunu destekleyen senatörler. Sözkonusu isimler, ABD Kongresi’ndeki İsrail lobisinin de önde gelen isimleri...

Gülen şehitleri suçlamıştı

Gülen örgütüne baskının hafifletilmesini isteyen ABD’li Kongre üyelerinden Trent Franks, Mavi Marmara baskınında da İsrail’i savunan tutumuyla  dikkat çekmişti. Franks, “İsrail’in meşru savunma hakkını” öne çıkaran bir mektubu ABD Başkanı Obama’ya göndermişti.

 

STAR

21:18
 // Adnan
Tayyip erdoganın arkasında da türk halkı var....
09 Şubat 2015 21:18
ihanet şebekesi
 // Ömer
yahudi terör devletinin Türkiye ve İslam coğrafyasında yapamayacağını satılık yahudi uşaklarına yaptırmaya kalkışmakta. yılardır hiç zorlanmadılar.ihanet çetesinin ülkeye ihaneti yahudi terör devleti ile ilgili bir dosyanın 9 ay hiç bir işlem yapılmadan bekletilmesi,kimleri hangi ahlaksız yöntem ve şantajlarlarla korkutup ülkeyi efendilerine nasıl peşkeş çektiklerinin açık ispatıdır....
09 Şubat 2015 Pazartesi 12:40
muhalet ve mensupları inanmaya..
 // atiker
devam etsinler yada iktidar uğruna bu satılmış siyonist yapıyla işbirliğine devam etsinler paralel feto ve mensuplarının kimlere huzmet ettiği net bir şekilde açığa çıktı g.antep gazeteciler cemiyeti başkanını a haberde dinlemişsinizdir ne namussuzluklar işlediklerini duydunuz adamlar para ve güce ulaşmak için genelev gazino pavyon işletmeciliği içki her türlü melaneti çevirmişler bunların ne kadar alçak olduklarını yazmıştım teyitleride ortaya çıkıyor devletin arsalarını nasıl elegeçirdikleri....
09 Şubat 2015 Pazartesi 11:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler