YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in talimatları satır aralarında
Gülen'in talimatları satır aralarında
19 Eylül 2015 11:37
Tahşiyecilere Kumpas iddianamesine göre, ABD'de ikamet eden Gülen, örgüte talimatlarını başta internet siteleri olmak üzere çeşitli kaynaklar vasıtasıyla ulaştırıyor.

SABAH'ın ulaştığı Tahşiyecilere Kumpas iddianamesine göre, ABD'de ikamet eden Gülen, örgüte talimatlarını başta internet siteleri olmak üzere çeşitli kaynaklar vasıtasıyla ulaştırıyor.

Gülen'in burada yapılan konuşmaları ve röportajlarında ve satır arasında verilen mesajları, kendisine fiziken bağlı olmayan yöneticilerin bulunduğu gazete ve televizyondaki diziler vasıtasıyla toplumda algı oluşturulduğu ve operasyonların yönlendirildiği kaydediliyor.

Emniyet müdürlüklerindeki kendisine bağlı polislerce operasyonların yapıldığı ve tüm bunların sistematik bir düzen içerisinde işlediği anlatılan iddianamede, Hidayet Karaca'nın STV'de yayımlanan Şefkat Tepe dizisinin senaryosunu Gülen'e bizzat okunduğuna yer verildi. Öte yandan Gülen'in 34 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı iddianame İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca UYAP üzerinden terör suçlarına bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 // ahmet gül
Gülen, müslümanlara yaptığın bu ihanetin hesabını acaba nasıl vereceksin? Rabbim her şeye kâdir. Ölümün ve öbür dünyan nasıl olacak merak ediyorum....
19 Eylül 2015 14:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler