YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in okullarını CIA yönetiyor
Gülen'in okullarını CIA yönetiyor
28 Aralık 2014 07:28
ABD'li ünlü gazeteci William Engdahl'ın, Fethullah Gülen ile ilgili açıklamaları geceye damga vurdu. Engdahl, Gülen okullarının ABD istihbarat servisi CIA tarafından kurulduğunu iddia ederek örgütün Türkiye ve Avrupa için çok tehlikeli olduğunu söyledi.

A Haber'e konuşan ABD'li ünlü gazeteci William Engdahl'ın gündem yaratacak o açıklamaları,

Hayatlarına yön verememiş, toplumun çok kolay marjinalize edilebilecek katmanlarından gelen Alman gençlere Almanca Kur'an dağıtmaktalar. Daha sonra, onları bu özel ''dini okullara'' çekmekteler. Bu okullar tabiri caizse bir Türk imamı olan ve CIA ile yakın bağlantıları olan Fethullah Gülen tarafından yönetiliyor ve bu çocukları davalarına katma amacı güden dünya çapında bir okul zinciri mevcut. Daha sonra onları, savaş deneyimi kazanmaları için Suriye ve başka bölgelere gönderiyorlar. Gençlerin psikolojik zafiyetlerinden azami ölçüde faydalanıyorlar.

Gülen 1999 yılında ABD'ye önerildi
 
Fethullah Gülen, muhtemelen Graham Fuller de dahil bir çok kişi sayesinde, 1999 yılında ABD'ye önerildi. Türk ordusu da onu sürgün etti. Çünkü Türk Devleti'nin kurumlarına karşı tehdit oluşturmaktaydı.
 
Gülen Hareketi Avrupa'daki varlığını iyi kullanıyor
 
Eski Emniyet Müdürünün Gülen'in kurumları nasıl ele geçirdiğini anlattığı bir kitabı var. Bu kitap yüzünden hapse atıldı. Ayrıca, Türkiye'nin önde gelen gazetecilerini tutuklattı. Kısacası Gülen hareketi Avrupa'daki varlığını iyi kullanıyor ve oldukça akıllı hareket ediyorlar.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler