YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in malikanesinde dikkat çeken detay
ABD'de yaşayan Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinin girişinde, silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlisi bulunuyor.
Gülen'in malikanesinde dikkat çeken detay
03 Temmuz 2015 / 16:49 Güncelleme: 03 Temmuz 2015 / 16:57

Pensilvanya'nın Saylorsburg kasabasında, Pocono Dağı eteklerinde bulunan Gülen'in malikanesine giden AA ekibi, bir dönem Türkiye'den ve ABD'den ziyaretçi akınına uğrayan malikanede sükunetin hakim olduğunu, giriş kapısının kontrol noktasından önce, silahlı ve üniformalı Amerikalı güvenlik görevlisinin bulunduğunu gözlemledi. 

foto-246.jpg

Malikanedeki görevliler, 1999'dan bu yana ABD'de yaşayan Gülen'in sağlık durumuyla ilgili sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan iddialara ilişkin AA muhabirinin tüm sorularını cevapsız bırakırken, bu konuda açıklama yapma yetkisine sahip olmadıklarını belirttiler. 

Saylorsburg kasabasında yaşayan bazı Amerikalıların, malikanenin dini bir "kült" merkezi olduğuna dair ifadelerine karşın, kapıdaki Amerikalı güvenlik görevlisi AA'nın sorusuna karşılık, kendisinin bir "ibadethane"yi koruduğunu ifade etti.

Toplam 110 bin metrekarelik alana sahip malikanenin dışarıdan görüntülenmesini, sıkı güvenlik tedbirlerinin yanı sıra etrafındaki ağaçların kapatması da engelliyor.

Fetullah Gülen hakkında İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin "Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temim etme" suçlarından 81 ilde ve sınır kapılarında "arama-yakalama" emri bulunuyor.

 

AA

Bu haberi sosyal medyada paylaşalım...
 // Hasan Serhat
Bu haberi her tarafa yaymak lazım. Herkes bu haberi paylaşsın da millet haber görsün. Beştepe'de devletimizi temsil eden saraya laf atan adamların 110 bin metrakarelik özel alanda keyif sürmesi ve ABD tarafından özel bir şekilde korunuyor olması ne demek? ABD'ye uşak olmuş olanlar belli oluyor... Ankara'da Cumhurbaşkanlığı sarayımızın yanına mükemmel bir cami inşa edilmiş ve bugün açıldı. Bu kişilerin neden rahatsız oldukları şimdi daha iyi anlaşılıyor......
04 Temmuz 2015 Cumartesi 00:07
Çok iyi koruduğunu mu sanıyor???!!!
 // Muhafız
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
03 Temmuz 2015 Cuma 23:14
Normal
 // uykucu
Ne yani CIA en kiymetli adamlarindan birine vefasizlik yapsin ve onlari silahli adamlariyla korumasin mi?...
03 Temmuz 2015 Cuma 17:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler