20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,126
 • BIST94.552
 • Dolar4,7410
 • Euro5,4899
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2584
 • İstanbul29 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya25 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli26 °C
 • Şanlıurfa33 °C
 • Gaziantep28 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in maceracısı açtı ağzını yumdu gözünü
Gülen Hareketi'nin STV'sinde yayınlanan Maceracı programıyla tanınan Murat Yeni, "Bana paralel maceracı diyorlar, ağrıma gidiyor. Ölsem daha iyi" dedi.
Gülen'in maceracısı açtı ağzını yumdu gözünü
27 Nisan 2016 / 10:25 Güncelleme: 27 Nisan 2016 / 10:52

Samanyolu Televizyonu'nda “Maceracı” isimli program yapan ve 17 yıl boyunca Fetullah Gülen grubunda çalışan Murat Yeni, paralel devlet yapılanmasını Zaman Gazetesi'ne anlattı.

Murat Yeni, "Dershanelerin kapatılması sürecinde Hizmet'in gerçek Hizmet olmadığını anladım. Paralel yapı, Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir yapı… Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil" dedi.

"SİSTEMATİK BİR YAPI"

Samanyolu Televizyonu'nda Maceracı isimli program yaptığını hatırlatan Murat Yeni, Gülen Örgütü'nde sistematik bir yapı olduğunu söyleyerek, "Beşinci kat diye bir yapı var. Kimsenin görmediği bilmediği bir yapı. Bu yapı kesinlikle şeffaf değil. Var olan o mekanizmayı makyajlamak adına bir kılıf oluşturuluyor. O kılıf o kadar güzel seçilmiş oluşturulmuş ki, mütedeyyin ve gerçekten güzel insanlar dışta, vitrinde. Her dinamik kendi içerisinde işliyor. Kast sistemi gibi." dedi.

"BANA PARALEL MACERACI DİYORLAR, AĞIRIMA GİDİYOR"

Hiç Amerika'ya gitmediğini, birkaç kez niyetlendiğini söyleyen Yeni, "Tabii gitmememde anne duası ve Allah koruması vardı. İyi ki gitmedim, gitseydim daha farklı sorunlar olurdu.​ Bana paralel maceracı diyorlar, ağrıma gidiyor. Ölsem daha iyi." dedi.

"ALTYAPI OLUŞTURULDU"

17/25 Aralık darbe girişiminden önce Gülen Örgütü'nde altyapı oluşturulduğunu anlatan Yeni, "Alttan alta hep Sayın Cumhurbaşkanı bizi sevmiyor. Bizi çekemiyorlar. Bu kadar zamanda nasıl bu kadar büyüdüler? Türkçe Olimpiyatları'nda bu kadar insanı nasıl bir araya getirdiler? gibi sözler söylemeye başladılar. Ortada hiçbir sorun yokken bunlar söyleniyordu." dedi.

"Hayatımda hiç Twitter kullanmadım. Bu süreçten sonra bize yukarıdan gelen telkinler de: Tepkinizi gösterin." diyen Yeni, "Twitter süreci ile Hizmet, Hizmet olmaktan çıktı. Biz devlet değildik, bu işin başka bir şey olduğunu bilemiyorduk. Ben MİT, CIA, MOSSAD değilim. Ben bu derinlerde olan yapıyı bilemezdim. Benim gibi yüz binlerce, milyonlarca insan öyle. İçeride ve derinlerde ne olduğunu bilemeyen taban ne yapabilirdi ki?" dedi.

"TROL YAPILAR OLUŞTURULDU"

Örgütün üst yönetimi tarafından trol yapılar oluşturulduğunu anlatan Yeni, "Sosyal Pencere diye bir yapı oluşturuldu. Sosyal Pencere her gün başlıklar açıyor, belirli klişeler yazıyor. Bize de bu başlıkları tweet atın, deniliyordu. Biz koyun muyduk? Bu şekilde taban yavaş yavaş hazırlandı. O klik yapı bu işi çok sistematik bir şekilde organize ediyor ayarlıyordu ki, bize resmen kodlar gönderiliyordu.

Birçok insan istemeden tweet'ler atmak zorunda kaldı. Sosyal Pencere, Zeybek Havası gibi 10-15 tane klik sosyal medya hesapları oluşturuldu. Bununla birlikte oradan gelen mesajlar tabanda kullanıldı. Ve taban nefret etmeye hazır hale getirildi." dedi.

"PARALEL OLMANIN İYİ BİR ŞEY OLDUĞU EMPOZE EDİLDİ"

"Ya düşünebiliyor musunuz, Mehmet Baransu'nun içinde olduğu bir Hizmet. Emre Uslu'nun içinde olduğu bir Hizmet. Bana söyleyin Allah aşkına. Bülent Keneş'in içinde olduğu bir Hizmet… Bu nasıl bir iş, buradan nasıl bir değer çıkartırsınız?" diyen Yeni, "Orada sıradan çalışan bir öğretmenin bir ablanın Paralel olma şansı yok. Bunu herkes biliyor. Ama öyle bir kurgu yaptılar ki insanlar Paralellikten gurur duydular… Algı ile Paralel olmanın iyi bir şey olduğu insanlara empoze edildi." dedi.

İşte Yeni'nin açıklamalarından satır başları:

"OSMAN ŞİMŞEK BAŞKA DEVLETLER ADINA ÇALIŞIYOR"

"Kesinlikle başkaları bu işi kurguladı. Bu kadar sistematik bir yapının başındaki insan tek başına Fethullah Gülen olamaz. Hani sen bir din alimi idin. İnsanlar senden bu sözleri hiç beklemiyor. Osman Şimşek (Gülen'in basın danışmanı) denilen Gülen'in yanındaki adama bakın. Ondan iki elim yakasında olacak…

Konuşmaların sadece hükümete ağır sözler söylediği yerler medyaya servis ediliyor. Bakın Fethullah Gülen'in yanındaki kişiler başka devletler adına çalışıyor. Buna kesinlikle inanıyorum. 17 yıl Hizmet'in içinde olarak söylüyorum…

"İSRAİL'DE AÇMADILAR ÇÜNKÜ DEŞİFRE OLURLARDI"

Bizim ülkemizi sevmeyen, bölmeye çalışan ülkeler var. Amerika, İsrail, Almanya, Fransa, İngiltere. Bunların hepsi bu işin içinde rol oynadığına inanıyorum. Her yerde bir okul her yerde bir yapı var.

O ülkelerdeki üst düzey bürokratların çocukları bu okullarda okumuyor mu? Bakın her yerde okullar var, her ülkede okulları var. Ama İsrail'de okulları yok. Olsaydı her şey aleni olarak ortaya çıkardı. Bilerek İsrail'de okul açmadılar. Çünkü birlikte çalışıyorlar.

"PKK'YI DESTEKLEYEN EMRE USLU'YU SAVUNMAK MI HİZMET"

Allah aşkına söyler misiniz Emre Uslu denilen adamı gördünüz PKK'nın eyleminde Erdoğan'ı protesto etti. Hizmet bunun neresinde? Benim ablam PKK'nın içine girer mi? Bir öğretmen bunu yapmaz. O zaman bunu yapanlara neden sahip çıkıyorsun?

Ama Fethullah Gülen'in haberi olmadan Emre Uslu oraya gidemez. Bu yapıda biat esastır. İzin almadan tuvalete bile gidemezsin. Yazık buradaki garibanlara. Garibanlar burada kandırılıyor. Gariban insanlar dışarıdan yönlendirmelerle kandırılıyor.

Fethullah Gülen son bedduasında; eğer bizim arkadaşlarımızdan devletin içine girip yanlış işler yapanlar varsa Allah onları yerin dibine batırsın, diyor. Yanında 150 kişi var hiç kimse amin demiyor. Çünkü bunlar yapıyorlar. Ama hükümete beddua edince 150 kişi birden amin diyor…

"FETHULLAH GÜLEN'İN BEDDUASI KENDİ ÇEVRESİNE DÖNDÜ"

Bakın Fethullah Gülen beddualar etti. Evlerine ateşler salınsın, dedi. İki yıl geçti. Kimin evine ateşler salındı? Kim tarumar oldu? Kim kaybetti? Kim tarumar oldu? AK Parti değil. Bu yapı kaybetti. Bu ateşlerle kim yandı, kimin külleri görüldü.

"GÜLEN'İ İNSAN ÜSTÜ VARLIK OLARAK GÖRÜYORLAR"

İnsan üstü varlık olarak gören sapkınlar da var. Hocaefendi ne diyorsa doğrudur, asla sorgulanmaz, mantığı vardır. Beyni yıkanmış insanlar dışında herkes bugün sorguluyor."

 // Mehmet Emin Keleş
Gerçekten bu kişinin herkesin bildiği bu gerçekleri söylemesi basiretinin açıldığındanmı yoksa bu devlete ve vatansever bir Tv'ye sızmak için yeni bir oyunmu?...
28 Nisan 2016 12:36
 // İSVİÇRE'DEN KARATAY
MAŞAALLAH SIZE RABBIM KALP GÖZÜNÜZÜ AÇMIŞ.UYANMAYANLAR'DA UYANIRLAR INŞAALLAH,HAŞA PEYGANBERDEN ÜSTÜN YAPTILAR ARTIK BU KADAR DA OLMAZ.KAÇIP GIDENLER BIRDAHA GĞZEL ÜLKEMIZE GELEMEYECEKLERI IÇIN ŞİMDİ'DEN OTURUP AĞLASINLAR.RABBİM FIRSAT VERMESIN,KENDI KAZDIKLARI KUYUYA KENDILERI DÜŞERLER INŞAALLAH....
27 Nisan 2016 14:28
aferin murat
 // muammer bekaroğlu
Zaman almadım okumadım ama stv yi hep izledim,tabiiki senide çokda beğenerek izledim,üzülme kim nederse desin kimin ne dediğideğil ne yaptığı önemlidir,sen o zamanda değerdin şimdide hemde korkmadan bunları anlatmanda bir cesarettir,açıklamalarına aynen katılıyorum zaten israilin İHH ya yaptığı katliamdan sonda fethullah ajanının beyanatı onu yaşarken öldürdü ve şimdide şebek oldu....
27 Nisan 2016 Çarşamba 13:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler