YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in avukatından flaş açıklama!
Gülen’in avukatı: Müvekkilim hiçbir zaman hukuka aykırı eylem içerisinde olmadı
Gülen'in avukatından flaş açıklama!
28 Aralık 2013 / 19:41 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 19:44

Fethullah Gülen’nin avukatı Nurullah Albayrak, bazı gazetelerde ‘Cemaatin Emniyet İmamı’ başlığıyla verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Haberlerin hayal mahsulü bir kurgu olduğunu ifade eden Albayrak, “Müvekkilim hiçbir zaman hukuka aykırı bir eylem içerisinde olmadığı gibi camia mensupları hakkındaki ‘paralel devlet’ ve ‘örgüt mensubu olma’ gibi iddia, itham ve iftiralar da kabul edilemez.” dedi.

Sözkonusu iddiaların 2010 yılında da gündeme getirildiğini ancak iddia sahiplerinin iftira suçundan mahkum olduğunu belirten Albayrak, müvekkiline yönelik hukuka aykırı isnat ve iftiraların sorumluları hakkında her türlü cezai ve hukuki başvuruları yapacaklarını kaydetti.

Nurullah Albayrak, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu değerlendirmede bulundu: “Ulusal bir gazetede ‘Cemaatin Emniyet İmamı’ başlığı ile verilen haber, içeriği itibariyle gerçeği yansıtmayan, hayal mahsulü bir kurgu olduğu gibi objektif habercilikten uzak, kin, nefret ve husumet dolu iddia ve iftiralardan ibarettir.

Sorumlu ve objektif gazeteciliğin en temel kuralı, verilen haberin gerçek olmasıdır. Söz konusu iddialar gerçek olmadığı gibi, mezkur iddialar 2010 yılında da dile getirilmiş ve bu iddiaları ortaya atanlar İFTİRA suçundan mahkum olmuşlardır. Bu nedenle güncelliğini yitirmiş ve suç teşkil ettiği hüküm altına alınmış bu iddia ve iftiraların 2013 yılında yeniden gündeme getirilmesi de suçtur.

Gerçeği yansıtmayan bu tür iddiaları gündeme getirenlerin asıl amacı, müvekkilimi her olayın sorumlusu olarak göstererek, dikkatleri başka yerlere çekmek ve ülkenin gerçek gündemi olan, usulsüzlük, rüşvet ve yolsuzlukların üzerini örtmeye çalışmaktır.

Müvekkilim hiçbir zaman hukuka aykırı bir eylem içerisinde olmadığı gibi camia mensupları hakkındaki ‘paralel devlet’ ve ‘örgüt mensubu olma’ gibi iddia, itham ve iftiralar da kabul edilemez.

Sonuç olarak hukuka aykırı eylem kimden kaynaklanıyorsa gereği yapılmalıdır. Ancak, insanların mesnetsiz olarak suçlanmasından da vazgeçilmelidir.
Müvekkilime yönelik hukuka aykırı isnat ve iftiraların sorumluları hakkında her türlü cezai ve hukuki başvurular yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

Kimse
 // Kandırmasın
Zaman ve avanesi bu milleti ya aptal zan ediyor yada kendilerini çok akıllı görüyorlar ve dahası bunlar kendilerini dindar da görüyor ????
Bu avaneler şu an kapı kapı zaman a abone arıyorlar eğer bize destek olmazsanız
Size de sıra gelecek diye tehdit bile ediyorlar. Unuttukları bir şey var bizim ne darbeci medyamız ne darbeci yargımız nede beddua hocamız var Bizim sadece ALLAHIMIZ var ALLAHIMIZ Rabbim bize yeter. ...
28 Aralık 2013 Cumartesi 22:59
20:09
 // Herşey çok açık
Tabi canım hepsi yalan türk milleti neyin dogru neyin yalan oldugunu anlayacak kapatisede. Her şeyi bir film gibi izliyoruz.her defasında aynı filmi izlemekten bıktık artık.bir otuz yıl daha kaybetmek istemiyoruz irademize sahip çıkacagız Allahın izniyle herkes bunu böyle bilsin....
28 Aralık 2013 20:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler