YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in Ankara'daki malikanesi bitti bitecek
Fethullah Gülen için inşa edildiği iddia edilen Ankara'daki malikânenin son rötuşları yapılıyor.
Gülen'in Ankara'daki malikanesi bitti bitecek
08 Temmuz 2014 / 23:05 Güncelleme: 08 Temmuz 2014 / 22:44

Sabah'ın haberine göre; ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethulllah Gülen için inşa edildiği iddia edilen başkent Ankara'daki malikânede çalışmalarda sona gelindi.

Gölbaşı'na bağlı İncek semtinde 11 ay önce temeli atılan ve 14 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselen dev malikânede maksimum konfor için tüm detaylar düşünüldü. Ruhsatı işadamı Akın İpek'e ait olan malikâne ana bina, konuk evi, konuk salonu, fırın ve havuz için ayrı binalardan oluşuyor. "Başkanlık sarayı" gibi yorumları yapılan malikânenin yüzme havuzu da tamamlandı. Havuz suyla doldurulurken etrafındaki şezlonglar da dikkat çekiyor.

Ağaçlandırma sürüyor

Mimari projesi Sinan Erdoğan tarafından çizilen malikânedeki son hazırlıklar yaklaşık 15 kişilik ekip tarafından yapılıyor. Ekip, malikânedeki en küçük detayı bile gözden kaçırmamak için dikkatle çalışmalarını sürdürüyor. Peyzaj çalışmalarının devam ettiği sarayın bahçesindeki ağaçlandırma çalışmaları ise sürüyor. Bahçeye piyasa değeri 350 lira olan çok sayıda çam ve sedir ağacı dikildi. Ayrıca malikâneye son teknoloji olan klima sistemleri de monte edildi.

Özel "V" sınıfı ruhsat

Malikane için 1 Ekim 2013'te Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü'nden alınan ve maliyeti yüksek, büyükelçilik ve vali konaklarına özel verilen V sınıfı A grubu (V-A) inşaat ruhsatı, malikânenin diplomatik merkez ya da saray olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Ankara'da imara açık en yüksek noktada olan arsa, bin 100 metre rakımda bulunurken malikânenin arsası Çankaya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nden daha yüksekte bulunuyor.

güleen
 // M.N.A
hayirli olmasin inşallah başınıza yıkılır Türkiye düşmanları her zaman kaybedecek....
09 Temmuz 2014 07:22
02:07
 // MÜSTEMLEKE KARARGAHI
O bina bayrak mahiyetinde olup, devletin egemenlik vasfına bir tehdittir. Orası bir üs gibi kullanılamaz. Madem bu kadar bayrak delisi oğlanlarımız var, gidip o bayrağı indirsinler. Hadi bakalım, kutsal bayrak tehdit altında ve bayrağa hakaretin alası orada. Efendim oraya türk bayrağı asacaklar... Bırak olum bunları bırak! Bayrakla gelip evine ve hane halkına fiili tecavüzde bulunsalarda mı böyle diyeceksin....
09 Temmuz 2014 02:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler