YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'in adamları beni iki kez öldürmeye çalıştı
Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit, Fethullah Gülen’in kendisini ölümle tehdit ettiğini açıkladı.
Gülen'in adamları beni iki kez öldürmeye çalıştı
18 Ağustos 2014 / 09:23 Güncelleme: 18 Ağustos 2014 / 10:32

Star’a konuşan Prof. Dr. Cevat Akşit 28 Şubat sürecinde başından geçen olayı şu ifadelerle anlattı:

"Gülen Hareketi'nin adamları iki kez beni öldürmek için komplo kurdular, bunu da kendileri itiraf etti. 1996’da ABD’ye gitmiştim, bir Regaib Kandili... Oğlum orada yaşıyordu ve evi geniş, oradayız. 60- 70 kişi var, 300-400 km’den gelenler var. Gülen’in o zamanki, açıklaması vardı gündemde, ‘Tesettür teferruattır, Cebrail parti kursa oy vermem...’ gibi.
 
Gelenlerden birisi bu sözleri söylemenin dinen hükmünü sordu bana. Dedim ki, “Tesettür Allah’ın farzıdır, teferruat ne demek, keza Cebrail Allah’ın emirlerini getirir, Şeytan ‘Allah’a inanmıyorum’ demedi ki, emrine itaat etmiyorum’ dedi kafir oldu. Bu sözlerin küfür olacağını kaynak göstererek izah ettim. Meğer oraya gelenler arsında üç tane onun da adamı varmış. "Sen Hocaefendi hakkında nasıl böyle konuşursun" diye kriz çıkardılar. Ben de, "Sordular kaynağı ile açıkladım" dedim. Zar zor, dışarı atabildik, ardından da şükür ve dua ettik. 

Müslümanlarla kavga edin

Orada İngilizce okula da başladım. Kaldığım dönemde her haftasonu bir yere konferansa çağrılıyordum. Bir kapalı spor salonunda yine konferansım vardı, yine o üç adam geldi. "Hocam dedi bir çay içsek..." gittik, oturduk, dediler ki, "Hocam sen falan tarih böyle söylemiştin, o konuşmandan sonra seni takibe aldık, konuşmalarını kaydettik. İki defa öldürmek için komplo kurduk. Sonra anladık ki, Gülen hocanın şahsıyla derdin yok, kendi doğrularını anlatıyorsun." Bunlar üçü de teknik profesördü, isterseniz ismini verebilirim. Onlara "İsterseniz şimdi öldürebilirsiniz" dedim. Öyle deyince, "Hocam biz de ondan koptuk" dediler. Niye dedim.. İnanılmaz şeyler anlattılar. Keşke duymasaydım, öğrenmesiydim. Bunlardan biri, "İslam’a hizmet için masonlarla, Yahudilerle dost olun ama Müslümanlarla kavgalı olun" demiş.. Bu sözü onlardan duydum.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler