YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'i ABD'ye Ecevit mi gönderdi?
Hasan Karakaya, Fethullah Gülen’in 28 Şubat’ta kendisine zulmedildiği için Amerika’ya gitmediğini, Ecevit’in kendisini tedavi olması için gönderdiğini söyledi.
Gülen'i ABD'ye Ecevit mi gönderdi?
25 Aralık 2014 / 08:30 Güncelleme: 25 Aralık 2014 / 08:54

24 TV'de Murat Çiçek'in moderatörlüğünü yaptığı "Açık Görüş" programına Hasan Karakaya, Oğuz Çelikkol ve Mensur Akgün katıldı.
 
Hasan Karakaya, Ekrem Dumanlı’nın gözaltında olduğu esnada Ahmet Şık için söylediği “özür dileyeceğim, helallik isteyeceğim” sözlerine ilişkin “özür dilemen gerekiyorsa, git Bünyamin Ateş ve Mustafa Kaplan’dan özür dile” dedi.
 
Karakaya, Fethullah Gülen’in 28 Şubat’ta kendisine zulmedildiği için Amerika’ya gitmediğini, Ecevit’in kendisini tedavi olması için gönderdiğini söyledi.
 
Hasan Karakaya, şunları söyledi:
 
Eğer özür dileyecekse önce Mustafa Kaplan'dan özür dilesin
 
“Oda TV davasında Ahmet Şık ile Nedim Şener için “gazetecilik bu mu” manşet atmadı mı? Şimdi bugün aynı Ekrem Dumanlı “hata etmişiz, özür dileyeceğim, helallik isteyeceğim” diyor. Ya senin helallik dilemen gerekiyorsa, özür dilemen gerekiyorsa, git Bünyamin Ateş’ten, git Mustafa Kaplan’dan özür dile. Önce o Müslüman kardeşlerinden özür dile. Çükü sen o insanları bir gün bile mahkeme çıkarmadan 17 ay boyunca cezaevinde yatırdın.”
 
Gülen'i tedavi için Ecevit ABD'ye gönderdi

 
“1999’da hiç kimse “ülkeyi terk et” demedi. 1999’da AK Parti yoktu. Tayyip Erdoğan yoktu. Ona zulmedenlerden bahsediyorsa. Eğer 28 Şubat’tan bahsediyorsa kendisini tedavi için Amerika’ya gönderen Ecevit’tir. Hiç kimse zulmetmedi. Ecevit’in hoşgörüsüyle Amerika’ya gitti. Orada tedavi olmak amacıyla gitti ama sonra da orada kaldı. Ve oralarda kimlerle temas kurdu da orada oturma izni aldı?”

 

STAR GAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler