YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'e malikane, Öksüz'e otomobil...
Kaynak Holding ortaklarından Mustafa Talat Katırcıoğlu'nun Gülen’in Pensilvanya’daki ikametine finansör olduğu, Adil Öksüz’e de ev ile araba temin ettiği belirlendi.
Gülen'e malikane, Öksüz'e otomobil...
23 Ekim 2017 / 09:03 Güncelleme: 23 Ekim 2017 / 09:09

FETÖ'nün finans kaynağı Kaynak Holding'e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 130 şüpheli hakkında fezleke hazırlanmıştı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde mahrem imam Adil Öksüz'le yakalanan Kemal Batmaz ve Harun Biniş'in yanı sıra TRT'nin Ulus'taki binasını işgal eden darbecilere teknik destek sağlayan Niyazi Akalın da şüpheli oldu. Fezlekede, örgütün finans baronlarından Mustafa Talat Katırcıoğlu'nun, firari mahrem imam Adil Öksüz'e araç ve ev temin ettiği belirlendi.

PENSİLVANYA'YA FİNANSÖR OLDU

Kaynak Holding'in ortaklarından olan Katırcıoğlu'nun ayrıca elebaşı Gülen'in Pensilvanya'daki ikametinin alınmasına aracılık eden ve finans sağlayan Akasya Alçı Maden şirketinin sahibi olduğu tespit edildi. Bu alım ise 22 Ağustos 2005'te gerçekleştirildi.

17-25 Aralık darbe girişiminin başarısız olması sonucu ise şirket FETÖ'ye bağlı yurt dışı kaynaklı Golden Generetion Worship and Retreat Center'a bağışlandı. Tutuklu FETÖ imamı Kemal Batmaz'ın ortağı olduğu GÜRMED'de 2002 yılından beri çalışan İhsan M. ise Adil Öksüz'ün Ankara'daki ofise 2-3 kez tek başına geldiğini aktardı.

GÜRMED şirketinde çalışan Erkan Y. ise uzunca yıllar bu şirkette çalışmasına rağmen Kemal Batmaz'ı holding bünyesinde hiç görmediğini belirterek, "2013'te Mehmet Sungur'la görüşmek için Çengelköy'deki ofisine gittim. Kemal Batmaz'ı ilk defa orada gördüm" dedi.

 

SABAH

 // bascavus
bü Soysuz bu holding Himmel zimmet paralarla kurdular bu yahudi usaklari nin allah bin türlü belasını versin...
23 Ekim 2017 12:40
 // Ömer/Kime Hizmet ediyorsun
Bu yahudi uşağı hainlerin ülkeye ve iktidara verdiği zararın bilincinde olduğunu söyleyen bir Belediye başkanı; Karşı tarafa, Hükümeti zorda bırakacak haberlere sebep olması ne kadar ahlaki ve parti disiplini ile uyuşmakta? Alın size Feto'nun haşhaşinlerini bünyesinde barındıran yahudi Sözcü'sünün manşeti:"Yandaşın AVM'si için güzergahı değiştirildiler.” sadece güzergah değiştirmekle kalmadı. Güzergah şöförlerini de değiştirdi. Maksat Ak partiyi zora sokmak değilde nedir?...
23 Ekim 2017 11:28
iyilik yaptıklarını zannediyorlar
 // rıfat
itler neye hizmet ettiklerini bir bilseler. belkide bilmiyorlar, yaptiklarını doğru zannediyorlar,yanıldıklarını farkedemiyorlar. Bağzı insanlar öyledir, yaptıklarının yıkıcı olduğunu, göremezler....
23 Ekim 2017 Pazartesi 09:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler