YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'e ilginç doğum günü hediyesi!
Paralel Yapı davasındaki 75 tutuklunun tahliyesi oyununun, Fethullah Gülen'e 75'inci yaş günü hediyesi olarak planlandığı ortaya çıktı.
Gülen'e ilginç doğum günü hediyesi!
03 Mayıs 2015 / 08:21 Güncelleme: 03 Mayıs 2015 / 12:08

Paralel Yapı'nın krize yol açan tahliye kumpasının altından çok çarpıcı detaylar çıktı. Aylardır tutuklu olan 75 şüphelinin tahliyesinin özellikle Pensilvanya'daki Fethullah Gülen'in doğum günü olan 27 Nisan tarihine denk getirilmeye çalışıldığı belirlendi.

arinclink.png

Tahliye kumpası için 20 Nisan'da düğmeye basan Paralel örgüt önce, 29. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurup tutuklama kararını veren 10. Sulh Ceza Hâkimi'nin reddini ve şüphelilerin tahliyesini istedi.

4 gün bekleyen 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ise 24 Nisan Cuma günü, mevzuata aykırı bir şekilde Paralel şüphelilerin avukatlarının bu talebini kabul etti. Ardından da 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer'i tahliye taleplerini değerlendirmek üzere görevlendirdi.

Paralel medya şov yapacaktı!

Hâkim Başer ise ertesi gün, yani 25 Nisan Cumartesi gecesi, yetkisiz ve hukuksuz olarak 75 kişinin tahliyesine karar verdi. Eğer Paralel Yapı'nın planı tutsaydı, cumartesiyi pazara bağlayan gece tahliye için müzekkereler yazılmış olacak, 26 Nisan Pazar günü evraklar dolaştırılacak, iş günü olan 27 Nisan Pazartesi de işlemler tamamlanacaktı.

prll.png

Fethullah Gülen'in 75. doğum günü olan 27 Nisan Pazartesi sabahı, aralarında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Paralel Yapı sanıkları polis şefi Yurt Atayün, Ömer Köse ve Ali Fuat Yılmazer'in de olduğu tüm şüpheliler, Paralel medyanın canlı yayınları eşliğinde şov yaparak tahliye edilecekti. Fethullah Gülen 75'inci yaşına müritlerinden 75'inin tahliyesi hediyesiyle girecekti. Ancak, Gülen'e yaranma amaçlı tahliye kumpası bağımsız yargıya takıldı.

 

SABAH

 // Rasim DUMAN
Yahu arkadaslar cok ayip ettiniz,pismis asa su kattiniz... Adamcagiz 75 yasina gelmis,son sininde soyle agiz tadiyla bir yasgunu kutlamasi yaptirmiyorsunuz... Elemanlarina onceden haber salmis,ruyalarina bile girmis, "keramet" izhar edecekmis, ama siz bu oyuna comak soktunuz! Olmadi,bu hic olmadi! Cik cik cik... Zaten beddualari da ufurukleri de tutmuyor... Neyse Feto amca, sen gene de yeni bir "keramet" tezgahi kur. Bu hususta Gultan KİSANAK ve Suleyman DEMİREL sana yard...
03 Mayıs 2015 16:32
 // Günaydın
hic olmasa yalan yaziyorsunuz bieaz tutarli yalan yazin .yapmayin etmeyin hepimiz muslumaniz.bunun bir de ahireti var.bu kadar kendinizi seyiyenizi dusurmeyin....
03 Mayıs 2015 13:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler