YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den Türkiye'ye 'terör devleti' suçlaması
Bir Rus gazetesine konuşan FETÖ lideri Gülen Türkiye’yi terör devleti olarak niteledi. Gülen, "Kendi ülkem için aynı şeyi söylemeden hicap duyuyorum, belki mülahaza dairesini açık bırakmak lazım" dedi.
Gülen'den Türkiye'ye 'terör devleti' suçlaması
16 Mart 2016 / 09:25 Güncelleme: 16 Mart 2016 / 09:30

MİT TIR'lara yönelik kumpasta Türkiye'yi terör devleti gibi göstermek isteyen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) lideri Fetullah Gülen'in niyeti deşifre oldu. Gülen, Rus Moskovski Komsomolets gazetesine verdiği beyanatta Türkiye'yi terör devleti olarak niteledi.

Rusya Bilimler Akademisi Şarkiyat Enstitüsü Başkanı Vitaliy Naumkin'e konuşan Gülen, dünyanın pek çok noktasında terörizmin yaşandığını hatırlatarak, “Terörizm başka milletler arasında da var. Hristiyan dünyasında da var, Yahudi dünyasında da var. Bazen böyle işte IŞİD gibi, El-Kaide gibi terör örgütleri oluyor. Bazen de terör devletleri oluyor” dedi.

İslam dünyasına bakıldığı zaman bugün terör devletlerinin bulunduğunu öne süren Gülen, “Bilmem yani kendi ülkem için aynı şeyi söylemeden hicap duyuyorum, belki mülahaza dairesini açık bırakmak lazım orada da” diye konuştu.

KENDİ MİLİTANLARINI UNUTTU

Röportajda terör kavramını da yorumlayan paralel yapının lideri, “İnsanlara baskı oluyorsa, hürriyetler görmezden geliniyorsa, adalet yoksa, istikamet yoksa, yapmak istedikleri her şeye kanunlar uyduruyor, sonra yaptıkları şeyi yaptıktan sonra kanun çıkarıyorlarsa, bunlar da bi nevi terör sayılır” ifadesini kullandı. Gülen bu sözleriyle, devletin içine sızarak her türlü gizli sırları ifşa eden paralel yapıyı görmezden geldiğini de bir kez daha ortaya koydu.

İSLAM'IN İÇİNİ BOŞALTTI

Müslümanlığın doğru yaşanamaması nedeniyle İslam dünyasında terör yaşandığını öne süren Gülen, “Kur'an-ı Kerim'de, Sünneti Seniyye'de anlatılan ve Selefi Salihin'in anladığı manada İslam yaşanmadığından dolayı, -bağışlayın- bir kısım cahil kimseler İslam arayışına giriyorlar. Yani acaba nasıl yapsak ki, din-i mübin-i İslamı insanların hayatlarına hakim kılsak mülahazasına giriyorlar” diye konuştu. Devlet içi yapılanmasında her türlü takiyeyi yaparak dinin içini boşaltan Gülen, kendi cemaat mensuplarına “içki için, başınızı açın” gibi telkinler verdiğini de unuttu. Gülen aynı zamanda, “Dinler Arası Diyalog” projesiyle İslam'ın içinde yer almayan uygulamaları kendi cemaatine monte ederek yeni bir 'İslam' oluşturduğunu da görmezden geldi.

Cemil Bayık da aynı telden çaldı

PKK'nın elebaşlarından Cemil Bayık da İngiliz The Times gazetesine verdiği söyleşide Gülen gibi bir “küresel bir ihale” aldığını gösterdi. Kandil'de Times muhabiri Anthony Loyd'a konuşan Bayık, temel hedeflerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu gösterdi. Bayık, “Erdoğan bizi yenerse, Türkiye'de demokrasi isteyen herkesi mağlup edebilir. Onun rüyalarının gerçeğe dönüşmesinin önündeki en büyük engel biziz. Eğer Erdoğan bizi saf dışı bırakırsa, kazanır. Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz” dedi.

11-077.jpg

YENİ ŞAFAK

 // Rasim DUMAN
Bu haber sitesinde hakikaten - bendeniz haric - hakikaten cok nezih,samimi,muhlis, ilim-irfan sahibi,samimi,vatanperver ve ferasetli insanlar cok guzel yorumlar yaziyorlar. Yine herkes benden once davranmis ve hissiyatimda ne var ise yazmislar, bana birsey birakmamislar. Hepsini tebrik ediyorum....
16 Mart 2016 16:27
her söyleminiz plastik, yapmacık.
 // zülfikar
Bediüzzaman: " Biz, ferec ve ferah ve sürur ve fütuhat isteriz. Fakat kâfirlerin kılıncı ile değil. Kâfirlerin kılınçları başlarını yesin; kılınçlarından gelen faide bize lâzım değil..." böyle demişken, kendilerini Bediüzzamanın fikirlerinin bu zamanda en iyi temsilcisi, hatta en iyi dine hizmet edenin kendileri olduğunu her yerde ayanbeyan söyleyenlerin yaptıkları, hatta da iş tuttukları kimseler ortada. SİZ BUSUNUZ İŞTE! ...
16 Mart 2016 Çarşamba 14:27
nereden bahsediyorsunuz
 // mustafs
devletini derken . abd den bahsediyorsunuz her halde . Bu yakistirmalar abd ye tamdakolnm yakisir...
16 Mart 2016 13:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler