YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen’den talimat: Selamı çakın
Paralel Yapı lideri Gülen’in, Tahşiye’de olduğu gibi, Selam Tevhid-Kudüs Ordusu operasyonunda da, emri kendi yayın organları üzerinden şifreli olarak bizzat verdiği tespit edildi. Dinleme operasyonu Gülen’in ‘Selam çakın’ sözüyle başladı.
Gülen’den talimat: Selamı çakın
22 Şubat 2015 / 07:39 Güncelleme: 22 Şubat 2015 / 12:21

Paralel Devlet Yapılanmasının(PDY) lideri Fetullah Gülen’in devlete yönelik operasyon emirlerini şifreli olarak kendi yayın organları üzerinden bizzat verdiği kaydedildi. Gülen’in, aralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yer aldığı onlarca kişi hakkındaki dinleme kararları ve operasyon emrini sözde Selam Tevhid-Kudüs Ordusu dosyası kapsamında “Selamı çakın” sözüyle verdiği tespit edildi.

İstanbul Emniyeti’nin hazırladığı fezlekede “Fetullah Gülen Terör Örgütü”nün lideri olan ve hakkında Kırmızı Bülten talep edilen Gülen’in, tespit edilen suçları arasında  “devleti dinlemek, üst düzey devlet yetkililerine operasyon yapmak”, “yasa dışı kayıtlarla tehdit ve şantaj” ile “Tahşiye operasyonu” olduğu belirtilerek “Örgütün liderliğini yapan şüpheli gerçekleşen tüm eylemlerden sorumludur” denildi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler