YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den şok sözler: "Ameliyat var ilaca dönülemez"
17-25 Aralık komploları sonrası Gülen Hareketince başlatılan karalama kampanyasının Müslüman toplumda neden olduğu ayrışma, sağduyulu ilahiyatçıları harekete geçirdi.
Gülen'den şok sözler: "Ameliyat var ilaca dönülemez"
07 Mayıs 2014 / 08:16 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 08:25

Milli iradeye kurulan 17-25 Aralık komplolarının ardından Gülen Hareketi'ne bağlı yayın organlarında sürdürülen karalama kampanyasının artık İslami bütün kesimlere zarar verir hale gelişi, bir grup ilahiyatçıyı harekete geçirdi.

Yeni Şafak'ın haberine göre Müslümanlar arasındaki ayrışmayı körükleyen tavırdan rahatsız olan din adamlarının, Gülen Hareketi'ne yakın isimlerle bir araya gelerek, onlara çeşitli uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

ABD'nin Pensilvanya kenti kırsalında yaşayan Fethullah Gülen'e yakın ilahiyatçı Prof. Suat Yıldırım ve işadamı Mustafa Kavurmacı'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda isimle bir araya gelen din adamları, muhataplarına, "Bu gidişat bütün İslami gruplara zarar verir hale gelmeye başladı" mesajı verdi.

İyi niyete sert tepki

Edinilen bilgiye göre, sağduyulu din adamlarının muhatapları da, 'bu tespite katıldıklarını, aynı görüşte olduklarını' beyan etti. Yıldırım ile Kavurmacı, masum kişilerin zarar görmemesi adına, sürdürülen tezviratın son bulması gerektiğini belirtti.

Varılan sonuç Pensilvanya'ya iletildi

Din adamlarının sağduyulu yaklaşımlarından memnun oldukları ifade eden Prof. Suat Yıldırım ile Mustafa Kavurmacı'nın, konuyu Pensilvanya'ya, Fethullah Gülen'e de götürdüğü öğrenildi.

17 Aralık sonrasındaki beddua seansı ile tüm izleyenleri şoka uğratan Gülen, Müslüman STK ve cemaatlerin İslam'a hizmet yolunda zarara uğramaması için girişilen bu iyi niyetli yaklaşıma şu sözlerle tepki gösterdi: 'Ameliyat başlamıştır, ilaç tedavisine dönülemez!'

Aman kimse duymasın!

Paralel yapıya yönelik devlet kurumlarında başlatılan tasfiyeler sürerken, toplum tabanında oluşmuş derin yarayı kapatabilmek için sağduyulu bir girişime imza atan din adamlarının iyi niyeti 'Pensilvanya duvarı'na çarptı.

Fethullah Gülen, kendisine mesaj götüren Prof. Suat Yıldırım ile işadamı Mustafa Kavurmacı'nın yaptığı uyarıları da dinlemeyerek operasyon cerrahlığına soyundu.

Grubun üst düzey mensuplarından bile gizlendiği öğrenilen görüşmede Gülen, İslamî hassasiyetlerin gözetildiği iyi niyet mesajlarına da kulak tıkayıp 'Ameliyat başladı, ilaç tedavisine dönülemez' cümlesiyle misafirlerini payladı.

Gülen'in bu yaklaşımının yaygın biçimde bilinmesinin 'hareket içinde çözülmeyi artıracağından' endişe edildiği için, toplantının bir sır gibi saklandığı dile getirildi.

Başbakan ihanetin adını koymuştu

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yerel seçimleri öncesi yaptığı mitinglerde, Türkiye'ye yönelik uluslararası boyutları da olan kirli bir kampanyanın sürdürüldüğünü belirtmiş ve bunu 'ameliyat' olarak nitelendirmişti.

Erdoğan, derin güçlerin yerli taşeronları olarak işaret ettiği paralel yapının 'yolsuzluk' kılıflı operasyonlarına ilişkin, 'Bu tezgah çözüm sürecini sabote etmek içindir. Bu oyun Türkiye'nin söz söyleyen, büyüyen ve dinlenen bağımsızlık politikasına karşı Türkiye'yi yeni bir istikamete gönderme çabasıdır. Bu ihanetin, bu ajanlık faaliyetinin hesabını soracağız. Hiçbir karanlık merkez benim ülkemde ameliyat yapamaz' ifadelerini kullanmıştı.

Yerli işbirlikçiler

Erdoğan meydanlarda, 'Bu kökü dışarıda bir tezgah. Devlet içinde oluşmuş çeteler var. Küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen yerli işbirlikçiler, yerli piyonlar bu komploda maşa, taşeron, alet olarak kullanıldılar. Gezi'de bu oyunu nasıl bozduysak, burada da bu oyunu bozacağız' diye konuşmuştu.

 

YENİ ŞAFAK

Vay be
 // Hercai
Dersen tıp üzerine her türlü uzmanlığını tamamlamış bir bilim adamı konuşuyor....
07 Mayıs 2014 Çarşamba 15:41
15:30
 // MUHAFIZ
Abdullah Öcalan nasıl getirildiyse,oda ama öyle ama böyle getirilerek ameliyata son verilecektir.Bu Devletin nasıl büyük bir devlet olduğunu bütün cihanı alem birkez daha görerek anlayacaktır....
07 Mayıs 2014 15:30
Bu kadar kinin sebebi ne!..
 // Yahya RAMİ
Artık, "islam alimi" olmadığı açıkca belli olan ama bunun haricinde her sıfatın kendisine yakıştığı bu adamdaki ve etrafındaki bir avuç avanesinin Türkiye'ye olan bu kinlerinin sebebini anlamakta gerçekten zorlanıyoruz. Asıllarında mı bi bozukluk var ne!... Allah bunların şerrinden tüm müslümanları ve tüm insanlığı muhafaza buyursun!.....
07 Mayıs 2014 Çarşamba 15:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler