YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den 'kaçın' talimatı
FETÖ Lideri Fetullah Gülen, “Mihneti Zevk Edinmişlerin Yolu” başlıklı sohbetinde Cemaati’ne “Yurtdışına kaçın” imasında bulundu.
Gülen'den 'kaçın' talimatı
22 Aralık 2015 / 19:49 Güncelleme: 22 Aralık 2015 / 23:24

FETÖ Lideri Fetullah Gülen, takipçilerine “Mü’minin kendisine zulmeden birisinin işini kolaylaştırması Allah’a karşı terbiyesizliktir. Ne diye zalimin, hainin işini kolaylaştırıyorsun?” diye seslenerek “Kaçın” talimatı verdi.

“SIZMA’ DEĞİL, ‘HAKKINI ARAMA’ DENİR”

“Bir yerde Nemrutlar üzerinize geldiği zaman oradan çıkıp gidebilirsiniz; Hazreti İbrahim’in yoludur bu” diyen Gülen, şöyle devam etti: “Hazreti İbrahim zalemenin, fecerenin, fesekanın, ehl-i nifakın baskılarından, tazyiklerinden dolayı ayrılıp gitmiş; başka yerlerde bağlar, bahçeler oluşturmuş; kurumaya yüz tutmuş ve dikenler tarafından işgal edilmiş yerleri bostan ve bağistan haline getirmiş; nice hâristanları gülistana çevirmiştir. Tarih boyu Firavunlar aksini iddia etseler de insanın kendi milleti için var olan müesseselere girmesine ‘sızma’ değil, ‘hakkını arama’ denir.”

KAÇMAYAN TERBİYESİZDİR

Gülen konuşmasının devamında, “Orada duralım da bunlar bizi arama rahatsızlığına düşmesinler. Gidip boş evlere baskın yapmasınlar, şurayı burayı kurcalama zahmetine girmesinler. Veya ayaklarına gidip ‘Efendim beni arıyormuşsunuz, onun için geldim!..’ diyelim!..’ Bu doğru düşünce değildir. Mü’minin kendisine zulmeden birisinin işini kolaylaştırması Allah’a karşı terbiyesizliktir. Ne diye zalimin, hainin işini kolaylaştırıyorsun?” şeklinde konuştu.

“NE TÜRKİYE’DEKİ DİL OLİMPİYATLARINIZI HAZMEDEBİLDİLER…”

Gülen, “Birileri Hizmet faaliyetlerini ve muvaffakiyetlerini çekemediler, hazmedemediler. Âcizane hep arz ediyorum: Haset bazen küfrün yaptırmadığını yaptırtır. Ne Türkiye’deki dil olimpiyatlarınızı hazmedebildiler ne de Türkiye’de yasak edince yirmi ülkede belki kırk yerde farklı şekilde aynı aktivitelerin icrasını sindirebildiler” dedi.

 // Rasim DUMAN
Alni secdeli insanlari Nemrut,Firavun ilan ediyor ! Bu, "tekfir" etmek demektir. Soyledigi sozde isabet yok ve hic suphesiz ki, kendisine rucu edecektir....
23 Aralık 2015 06:35
haine bal sen
 // osman
zamanın ahrı olduguna daha çok inanmaya başladım yani yaklaştıgına
insan bu kadar utanmaz arlanmaz olmuşta kıyamet yakındır...
22 Aralık 2015 Salı 20:37
 // Kaan
Kaç bakalım sana değil seninle yananlara acırım...
22 Aralık 2015 20:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler