YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den İhsanoğlu'na subliminal destek
Fethullah Gülen'in yayınlanan son konuşmasındaki bazı ifadeler Ekmeleddin İhsanoğlu'na açık destek olarak yorumlandı.
Gülen'den İhsanoğlu'na subliminal destek
04 Ağustos 2014 / 15:58 Güncelleme: 04 Ağustos 2014 / 15:58

Fethullah Gülen'in herkul.org'da yayınlanan son konuşmasında beddualı ifadeler manşetlere çıkarken konuşmanın detayları da hayli dikkat çekiyor. Gülen'in konuşmasındaki bazı ifadeler Ekmeleddin İhsanoğlu'na açık destek olarak yorumlandı.

Gülen'den mesajlar

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP'nin ortak adayı olarak sahneye çıkan Ekmeleddin İhsanoğlu'nun arkasında cemaatin de desteği olduğu yönündeki iddialar yoğunluk kazanıyor. Gülen'in bugün yayınlanan konuşmasında "Her hâlimizde, her tavrımızda, her davranışımızda, iman-ı ekmel, ihsân-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeli" diyerek Ekmel Bey'e oy çağrısı yaptığı iddia edildi.

Sosyal medyada "Hocaefendi'den subliminal mesajlar" olarak yorumlanan konuşmada "Ekmel" vurgusu dikkatlerden kaçmadı.

Gülen'den Ekmel vurgulu mesajlar

İşte Gülen'in vaazındaki ilgili bölüm:

“Her hâlimizde, her tavrımızda, her davranışımızda, iman-ı ekmel, ihsân-ı ekmel, ihlas-ı ekmel, rıza-yı ekmel, yakin-i ekmel demeli, hayatımızı bu atkılar arasında bir dantela gibi düzgün işlemeye bakmalıyız. Bunda çok defa tam başarılı olamayabiliriz. Bazen falsolar cereyan edebilir. Fakat o hâl bizi o doğru duygu ve doğru düşünceyi vird-i zebân etmeden alıkoymamalı. Düşsek, sürçsek bile yine kalktığımız zaman ‘el ihsan ve’l ihlas’ demeliyiz.”

gulen-ekmel

screen-shot-2014-08-04-at-2.43.32-pm.png

13:27
 // bulut
havaalanları,helikopterler,köprüler,yollar,hedef 2023,yüce allahım sen başımızdan recep tayyip erdoğanı eksik eyleme yarabbim,Türk halkı bu büyük insanı karanlık odaklara yedirmez bilesiniz ey zalimler,bizdeki memleket sevdasını bilemezsiniz ey arkadaş,bu başka bişeye benzemez,.ey kardeşlerim,sizden bi dileğim var,derhal bu stv yi STV haberi,bugün TV yi,halk TV yi siliniz,ülkeye en büyük iyiliği yapmış olursunuz kanaatimce,ben sildim kardeşlerim, içim huzurla doldu, bu pensilvanyadaki zaatı allaha havale ediyorum,gidiniz sandığa,ezici bir üstünlükle recep tayyip erdoğanı zafere taşıyalım,bu seçim çok büyük önem arzediyor,ülkenin geleceği bizlerin elinde,allah yardımcımız olsun.AMİN....
05 Ağustos 2014 13:27
00:30
 // TAKKE İLE UN ELEMEK
Her
hâlimizde, her tavrımızda, her
davranışımızda, iman-ı tayyip,
ihsân-ı tayyip, ihlas-ı tayyip, rıza-yı tayyip, yakin-i tayyip
demeli. Deel mi hocia.
Tertemiz tayyip anlamı varkene, niye emekleyelim. Sensana ekmel de. Senin ve ekmelin modası geçti....
05 Ağustos 2014 00:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler