YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den Gülerce'ye çirkin ifade
Gülen'den Gülerce'ye çirkin ifade
06 Kasım 2014 07:18
Fethullah Gülen son sohbet konuşmasında Paralel Yapılanmayı eleştiren Gülerce için münafık ve safderun tabirlerini kullandı.

Fethullah Gülen, herkul.org'de yayınlanan son sohbetinde Ahmet Hakan'a verdiği röportajında "Paralel Yapı bu savaşı kaybetti, bittiler, ama bitmemiş gibi davranıyorlar" diyen Hüseyin Gülerce'ye yanıt verdi.

Gülen, "Fırtınalar Karşısında Savrulanlar ve Elif Gibi Dimdik Duranlar" başlıklı yeni sohbetinde Gülerce'yi kastederek "Günümüzde bazı safderun kimseler 'Filanları bitirdik!' diyorlar. Hikaye... O hikayeyi siz çocukları uyutmak için, beşiği sallayarak, ninni diye söyleyin" dedi.

Gülen'in son sohbetinde ucu Gülerce'ye uzanan o açıklamalarının öne çıkan bölümleri şöyle:

"Mü'min sadece Allah karşısında eğilir. Hadiseler ne kadar şiddetli gelirse gelsin, fırtınalar ne kadar şiddetli eserse essin, inanan insan katiyen sarsılmamalı. O yeryüzünde emniyet ve güven insanıdır, sarsılırsa, yeryüzünde emniyet ve güven sarsılmış olur. Gönlünü ona bağlamış ve ona güvenmiş olanlar da sarsılırlar.

Şöyle böyle tehlikeli anlarda yer değiştirme işi münafık işidir. Siz üç, dört, beş sene bir heyetle beraber oturmuş, kalkmış, belki aynı sofrayı paylaşmış, aynı bardaktan çay içmiş, aynı tabağa kaşık çalmışsanız şayet, hâlâ onları on-yirmi sene içinde tanımamışsanız, onu -müsaadenizle, kelime çirkin, bağışlar mısınız- ahmaklığınıza veriniz.

Yok o süre zarfında sizin içinizde bir tereddüt hâsıl edebilecek bir tavırları, bir davranışları olmadıysa şayet, siz kendi kendinize bir hadise karşısında yol değiştiriyorsanız -rica ederim- onu da nifakınıza veriniz!"

 

AHABER

Bu millet kimin münafık olduğunun çok iyi farkındadır...!!!
 // Muhafız
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
06 Kasım 2014 Perşembe 19:43
ne bekliyorsunuz
 // mrt
yıllardır ele geçirdiği kaleler bir bir elinden çıktı, bu halk ne olduğunu gördü, bıçak gibi desteği kesti. psikolojisi bozulmuş anlaşılan....
06 Kasım 2014 Perşembe 14:09
07:57
 // fatima tülay
İnsanları peşlerinden sürükleyelerin konuşma adabıda çok önemlidir. Testide ne var ise o sızar, testisindeki gibi konuşmuş......
06 Kasım 2014 07:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler