YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den FETÖ'cülere: Kaçtık demeyin hicret ettik deyin
FETÖ lideri Fetullah Gülen, darbe girişiminden sonra dağılma süreci ve moral çöküntüsü yaşayan örgütü tekrar toparlamak için harekete geçti.
Gülen'den FETÖ'cülere: Kaçtık demeyin hicret ettik deyin
15 Ağustos 2016 / 07:33 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 08:06

FETÖ üyelerinin kullandığı Eagle ve ByLock isimli mesajlaşma uygulamasının şifresini kıran MİT, önemli bilgilere ulaştı. MİT’in rapor ettiği bilgilerde, Gülen’in ‘acil eylem planı’ adı altında örgüt mensuplarına talimatlar gönderdiği kaydedildi. Dört maddelik talimatta, yurtdışına kaçan örgüt üyelerinin neler yapmaları gerektiği anlatılıyor.

FİRARI "HİCRET" YAPTI
Gülen’in talimatlarda, “Yurtdışına çıkan hizmet ehli olanlar, aileleri ve çocuklarını da yanlarına alsın. Eşleri ve çocukları da en yakın zamanda yurtdışına taşınsın. Yurtdışında ‘Hizmet diasporası’ çatısı altında birleşin, hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün. Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine, bunun yerine zulüm ve baskılar nedeniyle ‘hicret ettik’ deyin. Hizmetinizi bulunduğunuz ülkelerde devam ettirin” dediği belirtildi. MİT raporunda Gülen’in talimatında örgüt mensuplarından ‘Hizmet diasporası’ kurarak Türkiye’yi yönetenler aleyhinde faaliyette bulunmalarının istendiği kaydedildi.

HİCRET NEDİR, FİRAR NEDİR
Hicret, Hz. Muhammed ve diğer müslümanların baskılar yüzünden 622'de Mekke'den Medine'ye göçüne verilen isimdir.

Firar, kişi tarafından bir varlığa verilen desteğin çekilmesi veya tamamıyla bırakılmasıdır. Askeriyede firar, kişinin bulunduğu birimi terketmesidir. Kişinin askeriyeden atılması ve hatta idam cezasına çarptırılması ile sonuçlanabilir.

TAVSİYE EDİLEN ÜLKELER
Kriptoplu mesajlarda, örgüt mensuplarının hangi ülkelere nasıl geçiş yapacakları konusunda yönlendirme yapıldığı belirtildi. Örgüt mensuplarına, Romanya, Gürcistan, Ukranya ve Kuzey Irak’ın geçiş güzergahı olarak kullanmaları, bu ülkelerde uzun süre kalınmaması, Türkiye ile ilişkileri iyi olan bu ülkelerde yakalanmaları durumunda geri gönderilebilecekleri uyarısı yapıldı. MİT raporunda, Gülen’in örgüt mensuplarına yerleşmeleri tavsiyesinde bulunduğu ülkeler arasında ‘Arnavutluk, Kırgızistan, Makedonya, Bosna-Hersek, Belçika, Hollanda, Almanya, Kanada, Amerika, Güney Afrika ve Mısır’ bulunuyor.

 // Ömer
Mel'un kainat şeytanının bahsettiği.Hicret hangi Hicret sınıfına giriyor? Ulan Ahlaksız! h.z Peyamberi kendi pis emellerin uğruna ışınlayıp kamyonte bindirdiğini bu milliet daha unutmadı....
15 Ağustos 2016 13:26
Sapıklık diz boyu
 // Boğaçhan
Bu alçakların dediğine bakarsak başta Fetullah olmak üzere dışarı kaçan her haşhaşi hicret eden Peygamber-i Zişan Efendimiz (ASV) ve mazlum ashabı gibi oluyor. 14 yıldır İslama ve millete en büyük hizmetleri yapan dindar hükümet "müslümanlara zulmeden Ebu Cehil ve avanesi" gibi oluyor. Lanet olası Pensilyanva da mübarek şehir Medine ile bir tutuluyor!

Ey alçak sapıklar! Allahu alem, Cehennem şu yaptıklarınızı görüp sizi dağlamak için sabırsızlanıp hıncından parça parça oluyor!...
15 Ağustos 2016 Pazartesi 10:37
münafiklik
 // kenan
Allah Allah hicret edilen ülkelere bi bakın. Bu bunların iç üzünü gösterir...
15 Ağustos 2016 09:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler