YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den Bediüzzaman'ın talebesine dava!
Fetullah Gülen, kendisini eleştiren Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden 78 yaşındaki Abdulkadir Badıllı hakkında 8 yıla kadar hapis talebiyle suç duyurusunda bulundu.
Gülen'den Bediüzzaman'ın talebesine dava!
15 Nisan 2014 / 14:28 Güncelleme: 15 Nisan 2014 / 14:30

Yeni Akit'te yer alan habere göre, Fetullah Gülen, kendisini eleştiren Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden 78 yaşındaki Abdulkadir Badıllı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gülen, Abdulkadir Badıllı’nın röportajında yer alan, “Gülen’in ABD ve İsrail ile işbirliğine şaşırıyorum, CIA onu kullanıyor, Gülen zamanla Risalelerden uzaklaştı” şeklindeki sözlerinden rahatsız oldu ve kendisine hakaret edildiğini, iftirada bulunulduğunu, halkın kin ve düşmanlığa tahrik edildiğini savunarak, Abdulkadir Badıllı’nın 8 yıl hapis cezalandırılmasını istedi ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bu davalar kendisinin aleyhine döneceğiz

Abdulkadir Badıllı, Gülen’in kendisi hakkında açılan davayı değerlendirdi ve “Akit’e verdiğim röportajda yer alan bilgiler ispatlıdır. Bu davalar kendisinin aleyhine dönecek. Çünkü bu yazılanların hiçbirisi yalan değil, belgesiz değildir. Bunların amacı insanlara dava açarak yıldırmak, sindirmek ve meşkul etmektir. Her meşkuliyet kendisinin daha çok perişan olmasına vesile olacak. Bütün dava açtıkları insanlar mahkemede konuşacaklar, müdafaa yapacaklar o nedenle kendisinin lehine değil aleyhine olacak bu davalar” dedi.

Yazılanların hiç birisi yalan değil

Akit gazetesine verdiği röportajda yer alan bilgilerin ispatlı olduğunu ifade eden Badıllı, “Dava açsın. Biz de ona göre gider mahkemede ifademizi veririz. Madem bize dava açtı biz de mahkemede delilleriyle savunma yaparız. Kendisinin 12 seneyi aşkın süredir gelmeyişi, hükümetle pençeleşmesi, devlet içindeki polisiyle, savcısıyla hükümet üyelerini takip edip, kayıt altına almaları gibi birçok hareketleri meydanda. Biz o hareketlerine istinaden kendisinin niçin ABD’den gelmediğini, kafasında bir niyeti var onun için gelmiyor değil gelemiyor diye bizde kanaat gelmiş ve ben o röportajda bunlardan söz ettim. Duman çıktığı yerden bir ateş var. Onun için bunları gördük, işittik, duyduk ve ona göre fikrimizi ortaya koyduk.

Yoksa durup dururken kendisiyle pençeleşmedik. Durup dururken kendisinin yanlışlarını ortaya koymak istemedik. Hiç kimse merak etmesin mahkemede onun cevabını veririz. Bu davalar kendisinin aleyhine dönecek. Çünkü bu yazılanların hiçbirisi yalan değil, belgesiz değildir. Bunların amacı insanlara dava açarak yıldırmak, sindirmek ve meşkul etmektir. Her meşkuliyet kendisinin daha çok perişan olmasına vesile olacak. Bütün dava açtıkları insanlar mahkemede konuşacaklar, müdafaa yapacaklar o nedenle kendisinin lehine değil aleyhine olacak bu davalar” dedi.

İşte Gülen'in açtığı davaya konu olan sözler

Muhabir Mehmet Özmen, Abdulkadir Badıllı’yla röportaj yapmış, Badıllı, 21 ve 22 Şubat’ta Yeni Akit gazetesinde yayınlanan röportajında; “Tahmin ediyorum; CIA onu bırakmıyor, kullanıyor. İsmini hatırlamıyorum ama bir istihbaratçıya; ‘CIA bizi kullanıyor, biz de onları kullanıyoruz’demişti. Gülen’in ABD ve İsrail ile işbirliğine şaşırıyorum, Gülen zamanla Risalelerden uzaklaştı. İşin içinde bir gizem var. Suudi Arabistan, Suriye gibi birkaç yer dışında her yerde okul açmıştır.

Abdullah abi (Abdullah Yeğin) diyor ki; Yahudiler ne derse, o da onu yapıyor. Amerika ile İsrail ile özdeşleşmiş olması çok gariptir. Bu durumu çok şüphe veriyor. Gülen’in bir din alimi iken çirkef siyasetler içine girmesi çok gariptir. Niyeti iyi olabilir. Ama fiiliyatı iyi görünmüyor. Bunlar başlangıçta iyi idiler. Siyasi bir cemiyet gibi oldular. Bilahere. Böyle bir cemiyet şekline dönüşmeleri daha çok Risale-i Nur’dan uzaklaşmaları demektir. Zaten Risale-i Nurla fazla bir alakaları kalmamıştır. Sadece Nurdan birkaç kelimeyi kullanıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Batacaklar
 // Kemal
Çabaladıkça daha çok bataaklar, artık bunların foyası meydana çıktı, halk bunların ne mal olduğunu farketti, hiç merak etmeyin!...
15 Nisan 2014 Salı 21:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler