YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gülen'den Başbakan Erdoğan'a övgü dolu sözler
Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Fethullah Gülen, geçmiş olsun telefonu açan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a övgü dolu sözlerle karşılık vermiş.
Gülen'den Başbakan Erdoğan'a övgü dolu sözler
28 Ekim 2013 / 15:21 Güncelleme: 28 Ekim 2013 / 15:23

Fethullah Gülen, geçtiğimiz günlerde rahatsızlanmış ve 12 saat hastanede kalmıştı. Başbakan Erdoğan da Gülen'i aramış ve geçmiş olsun dileğinde bulunmuştu.

Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Fethullah Gülen ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki telefon görüşmesinin ayrıntılarını yazdı. Kendisine geçmiş olsun telefonu açan Erdoğan ile görüşen Gülen, Başbakan Erdoğan'a övgü dolu sözler söylemiş.

İşte Dumanlı'nın yazısından bir kısım:

"İnsanın içi burkuluyor, boğazı düğümleniyor böyle durumlarda. (...) Neyse ki hastaneden müspet haberler geliyor, "Durumu kontrol altında" deniyor. Kaygıları gidermek mümkün değil yine de. Arayan arayana. Merak, endişe, ıstırap...

"İlk arayanlardan biri Erdoğan"

İlk arayanlardan biri Başbakan Tayyip Erdoğan'dı. Zarif bir ses tonuyla 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. Hocaefendi de aynı zarafetle Sayın Başbakan'ın hatırını sordu, "Zahmet buyurdunuz..." dedi. Söz sırası dualaşmaya gelmişti. İkisi de hem dua istedi birbirinden, hem dua ettiler birbirlerine. Görülmeye, duyulmaya, düşünmeye değer bir tabloydu. Uzaktan bu manzarayı izleyebilseydiniz, eminim, "Yahu işgüzarlar! Artık aradan çekilin ki fitne ateşi sönsün!" diyecektiniz. Öyle samimi, öyle halisane bir iletişim vardı ortada...

"Sesi çok güzel geliyordu"

Görüşme bitince Hocaefendi, "Sesi çok güzel geliyordu..." dedi. O sesteki duruluk ve içtenliği birkaç kez anlattı arkadaşlarına. Sonra dua etti bol bol..."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler